Nowa akcja Rafała Trzaskowskiego. “Obywatele Naprzód” również w Łodzi
Jak mówi Senator RP Krzysztof Kwiatkowski, najważniejsze jest zlikwidowanie ukrytych podatków.
Nie zapominamy pisowskiego polskiego nieładu, po którym upadło 600 000 firm po drakońskiej podwyżce składki zdrowotne i po tym, jak składkę zdrowotną trzeba było płacić od sprzedawanego krzesła – mówił.
Europosłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz tłumaczyła szczegóły tego planu:
Osoba prowadząca chleb odzieżowy, mająca przychód na poziomie 8000 zł, nie zapłaci składki zdrowotnej od całości przychodu, ale od 75% średniego wynagrodzenia. To jest kilkaset złotych, które można przeznaczyć na rozwój biznesu.
Uczestnicy “Akcji Obywatele Naprzód” przekonywali sprzedawców, że obecny prezydent RP zapowiedział zawetowanie ustawy o likwidacji składki zdrowotnej.
Tak samo zachowają się kandydaci prawicy, a wybór Rafała Trzaskowskiego będzie gwarancją, że ustawa zostanie podpisana.
Właściciele stoisk rozmawiali z politykami o wakacjach od składki zdrowotnej i o planowanych ułatwieniach w rozliczeniu VAT-u.