W weekend 15-16 listopada odbyła się kolejna już konferencja Sekson. Tym razem na temat cielesności, seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową (OzN). Sekson to bardzo potrzebny projekt, aby znormalizować wiele tematów związanych z życiem z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.
Sekson by Avalon, konferencja rośnie w siłę
Projekt został założony przez fundacje Avalon w 2019 roku i od tamtej pory grono lekarzy, ekspertów, influencerów oraz osób wspierających projekt prężnie działa w tej dziedzinie, edukując, głosząc wykłady i tworząc ciekawe warsztaty. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat barier, jakie napotykają OzN, ale przede wszystkim pomoc takim osobom, aby czuły się jak najbardziej niezależne i traktowane równościowo.
Hasłem przewodnim tego weekendu było #wyłączamytabu #włączamywiedze. W tym roku skupiliśmy swoją uwagę głównie na ciele i cielesności w ujęciu interdyscyplinarnym.
Kolejna edycja konferencji Sekson, jak było w tym roku?
Jak co roku na konferencji zebrało się pokaźne grono specjalistek i specjalistów z dziedzin ginekologii, seksuologii, urologii i psychologii, a także osoby, które są bliskie środowisku OzN oraz aktywistki i aktywiści wspierający rodzicielstwo i temat seksualności.
Wśród specjalistów w dziedzinie medycyny, psychologii czy seksuologii można było spotkać takie nazwiska jak mgr Barbara Płaczek, prof. UW i UR dr hab. Remigiusz Kijak, dr. Dagmara Maria Boruc, dr. n.med. Piotr Świniarski, Kamila Raczyńska-Chomyn, dr. n.hum. Agnieszka Walendzik-Ostrowska, dr n.hum. Joanna Dec-Pietrowska, dr n.med. Krzysztof Gierlotka, lek. Paweł Jędrzejczyk, dr n.hum Alicja Długołęcka czy Olga Żukowicz psycholożka seksuolożka, lub Barbara Kędzior, Kinga Sankowska czy Łukasz Krysa.
Oczywiście można by jeszcze długo wymieniać osoby zaangażowane w projekt, które tworzyły te dwa dni przepełnione wiedzą. Kto wpadnie za rok, przekona się razem z nami, bo z roku na rok Sekson rośnie w siłę.
Partnerzy konferencji Sekson
Konferencja Sekson to rzetelna skarbnica wiedzy na wszelakie tematy związane z seksualnością osób z niepełnosprawnością ruchową. Oprócz ciekawych wykładów np. „Wpływ niepełnosprawności i ograniczeń płynących z ciała na podejmowanie aktywności seksualnej”, który wygłosiła mgr. Barbara Płaczek, seksuolożka, edukatorka i terapeutka seksualna, można było brać również aktywny udział w warsztatach organizowanych przez partnerów projektu np. butik erotyczny N69.pl.
Na stoisku butiku Natalia Podmokły i Kamila Hrecka opowiadały i pokazywały nowinki ze świata gadżetów erotycznych, które mogą usprawnić życie seksualne OzN. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gadżety sterowane za pomocą aplikacji na smartfona. Po warsztatach podobnie jak w ubiegłym roku specjalistki z N69.pl dzięki uprzejmości jednej z najpopularniejszych marek gadżetów erotycznych na świecie – Satisfyer mogły rozdać uczestnikom upominki w postaci gadżetów.
Załącznik:
sekson n69 3.jpg