Gdzie się leczyć podczas majówki? Nocna i świąteczna opieka zdrowotna, apteki
Wypoczynek może zakłócić nagła choroba, pogorszenie się stanu zdrowia lub wypadek. W przypadku nagłego zachorowania można skorzystać ze świątecznej opieki zdrowotnej.Placówki te są otwarte od godz. 18:00 do godziny 8:00 następnego dnia od poniedziałku do piątku oraz przez całą dobę w sobotę i w niedzielę czy dni świąteczne, wolne od pracy – mówi Magdalena Góralczyk z łódzkiego NFZ-u.Lista świadczeń, które można uzyskać w takich placówkach jest długa, ale są też pewne ograniczenia.
Porada lekarza, zabiegi pielęgniarskie np. zastrzyki, zwolnienie lekarskie czy e-recepty również zostaną wystawione. Pamiętajmy również, że w tym punkcie nie uzyskamy wizyty kontrolnych w związku z rozpoczętym leczeniem czy recepty na stałe leki, które przyjmujemy z powodu choroby przewlekłej – tłumaczy Magdalena Góralczyk.W trakcie długiego weekendu, 2 maja – piątek, będzie tym dniem, w którym placówki POZ będą pracować tak, jak w każdy dzień roboczy.
Posłuchaj:
00:00
1X
Przykro mi, ale nic nie znalazłem.
Proszę wpisać inną frazę
W województwie łódzkim działa 29 punktów nocnej pomocy medycznej. W Łodzi jest ich 7, a całodobowych aptek – 9. W nagłych przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia pomocy udzielają Szpitalne Oddziały Ratunkowe i Izby Przyjęć.
W przypadku zagrożenia życia, warto dzwonić na numer alarmowy 112.
Apteki całodobowe w Łodzi
Polesie
- al. Wyszyńskiego 99
- ul. Żeromskiego 39 (20 kwietnia – nieczynna, 21 kwietnia od godz. 10:00, i dalej całodobowo)
- ul. Bratysławska 2a
Górna
- ul. Tatrzańska 42/44,
- ul. Rzgowska 51
Śródmieście
- ul. Narutowicza 55
Widzew
- ul. Niciarniana 15
Bałuty
- ul. Rydzowa 22
- ul. Limanowskiego 80