Dziennikarki i profesor ICZMP o endometriozie
Objawy tej choroby są wciąż często lekceważone, zarówno przez kobiety, jak i lekarzy. Aby podnieść świadomość o endometriozie do Łodzi przyjadą dziennikarki, autorki książki „Taka twoja uroda” Katarzyna Górniak i Magdalena Łucyan. W spotkaniu weźmie także udział ekspert w dziedzinie leczenia endometriozy prof. Krzysztof Szyłło z łódzkiego ICZMP.
Kobiety, które cierpią i u których nie zostało postawione rozpoznanie endometriozy, to chcę je namówić na to, żeby jednak zgłosiły się do lekarza i próbowały razem z lekarzem znaleźć przyczyny tych dolegliwości – mówi prof. Szyłło.
Spotkanie jest otwarte i bezpłatne. Profesor przekaże przybyłym informację, że w ICZMP rozpoczęto badania kliniczne nad szybkimi testami na wykrycie endometriozy.