Co dalej z fałszywymi nekrologami zgierskich radnych?
W ubiegłym tygodniu na ulicach Zgierza pojawiły się setki nekrologów dwóch radnych miejskich – Przemysława Jagielskiego i Łukasza Frątczaka. Zabezpieczono monitoring z kilku miejsc w mieście – mówi sierżant sztabowy Bartłomiej Arcimowicz z KPP w Zgierzu.
Policjanci analizują te nagrania. Po tej analizie zostaną wytypowane osoby, które mogą mieć coś wspólnego z rozwieszeniem tych nekrologów.
Fałszywe nekrologi wyglądały bardzo realistycznie i były przyklejone w kilkudziesięciu miejscach w Zgierzu. Jak przyznaje radny Frątczak, było wtedy wiele telefonów od zaniepokojonych członów rodziny i znajomych.
Czuję się niezbyt komfortowo, dużo gorzej czują się najbliżsi.
Pokrzywdzeni radni przyznali wcześniej, że znają numery rejestracyjne auta sprawcy, ale dla dobra śledztwa na razie tych i pozostałych danych nie ujawniają.