Bariery dla niepełnosprawnych na nowym dworcu w Piotrkowie
Budynek piotrkowskiego dworca może być nie lada wyzwaniem dla osób na wózkach. Schody prowadzące do niego od strony ulicy POW, są pozbawione podjazdów.

Kłopoty z wejściem na dworzec
Osoby poruszające się na wózkach, do budynku dworca mogąpróbować dostać się wejściem od strony peronów, ale nie wszyscy o tym wiedzą. Mieszkańcy Piotrkowa krytykują bariery architektoniczne w tym miejscu. Wskazują, że podczas rewitalizacji tego miejsca, można było pomyśleć o likwidacji barier. – Jak się coś buduje, to powinno być ułatwienie. Powinno być, bo nie raz, nawet ten co jeszcze chodzi, to też mu jest ciężko po tych schodach wejść. A po takiej równi pochyłej lepiej mu się chodzi – mówią piotrkowianie.
Bartłomiej Sarna z PKP PLK tłumaczy, że przy każdej inwestycji spółki, likwidowane są bariery architektoniczne. Czasami jednak pojawiają się problemy przy zabytkowych obiektach.
Dworzec jest zabytkiem
Podobnie jak przy innych remontach starych budynków, decyzję podejmuje konserwator zabytków. I tak było w tym przypadku – wyjaśnia Bartłomiej Sarna. – Przy dworcach zabytkowych, a takim jest obiekt w Piotrkowie Trybunalskim, który jest wpisany do rejestru zabytków, projekt przebudowy obiektu był uzgodniony z konserwatorem zabytków. Konserwator nie wyraził zgody na budowę podjazdu przy wejściu do holu dworca, od strony ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej. Dostęp do holu dworca dla osób poruszających się na wózkach jest możliwy tylko od strony peronu, gdzie nie występuje różnica wysokości terenu – tłumaczy Bartłomiej Sarna z PKP PLK.
Osoby poruszające się przy pomocy wózków narzekają, że samodzielne wejście do budynku od strony dworca też nie jest proste. Czasami potrzebny jest ktoś do pomocy.
Przeczytaj: Gortat Camp w Zgierzu. Były koszykarz NBA ćwiczył z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową [ZDJĘCIA, WIDEO]
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |