Pracownicy MOPS znów protestowali w Łodzi [ZDJĘCIA, WIDEO]
Dziś (9 czerwca) był dzień protestów pracowników MOPS w Łodzi, którzy walczą o podwyżki na poziomie średniej krajowej.
Pracownicy MOPS blokowali miasto, były poważne utrudnienia
W Łodzi byłypoważne utrudnienia w ruchu – trwały od godz. 14.30 do godz. 16.30.MPK zmieniło trasy przejazdów tramwajów i autobusów – aby nie zostały zablokowane przez pikietę.
Strajkujący pracownicy MOPS-u walczą o podwyżki na poziomie średniej krajowej.We wtorek (24 maja) protestowali przed Urzędem Miasta Łodzi– zapowiadali, że w kolejnych dniach ichstrajk przeniesie się do centrum i będą walczyć aż do skutku. – Strajk będzie trwał tak długo, jak to będzie konieczne. Władze Łodzi doprowadzą do strajku okupacyjnego,przewidziany jest także strajk głodowy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pójdziemy z naszym problemem do Brukseli. Od początku wiadomo, żewładze Łodzi nie zaspokoją naszych żądań. A przecież nie mamy wygórowanych żądań. Domagamy się zarobków na poziomie średniej krajowej – podkreśla Bartosz Pintera, pracownik socjalny, uczestnik strajku.
Więcej: Protest MOPS w Łodzi. Pracownicy zapowiadają strajk głodowy
“Miasto zaproponowało rozwiązania”
W oficjalnym oświadczeniu UMŁ czytamy, żeMiasto zaproponowało protestującym rozwiązania. Urzędnicy nie otrzymali jednak od strajkujących odpowiedzi na żadną z propozycji.
Z miejskiego budżetu na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników MOPS-u przeznaczono kwotę ponad 3,3 mln zł. Z tej kwoty jużwypłacono podwyżki wynoszące średnio 320 zł brutto miesięcznie. – Na konta pracowników MOPS-u w Łodzi trafiły już obiecane podwyżki wynagrodzeń. Zostały wysłane do pracowników 10 maja. Co ważne, wzrost wynagrodzeń został wypłacony z wyrównaniem od początku 2022 roku – podkreśla Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak, rzecznik prasowy łódzkiego MOPS-u.
Wysokość podwyżki nie zadowala jednak części pracowników łódzkiego MOPS-u, stąd protesty.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |