Co sprawdzić przed złożeniem wniosku o pożyczkę online?
Firmy udzielające pożyczek przez Internet co do zasady stosują uproszczone metody weryfikacji swoich stałych i potencjalnych klientów. Zazwyczaj nie wymagają żadnej dokumentacji wystarczy wypełnienie wniosku z podaniem podstawowych danych osobowych i określeniem swojej zawodowej sytuacji. Resztę danych sprawdzają w rejestrach dłużników i w rejestrach bankowych. Dowiedz się, jakie informacje musisz sprawdzić, nim wyślesz wniosek o przyznanie pożyczki online!
Artykuł partnera

Przygotuj się na pożyczkę przez internet
Jeśli chodzi o pożyczki online, to praktycznie każda osoba pełnoletnia może się o nie ubiegać za pomocą prostego formularza dostępnego przez Internet. Sprawa wydaje się bardzo prosta, zwłaszcza że większość instytucji pozabankowych nie wymaga żadnej dokumentacji. Wniosek opiera się co do zasady na oświadczeniu o zarobkach. Reszta danych sprawdzana jest w rejestrach takich jak BIG / KRD i BIK. Każdy ma możliwość sprawdzenia zgromadzonych danych na swój temat. O ile każdy wie, czy ma długi i jak je spłaca, to warto sprawdzić na przykład swoją punktację BIK. Więcej informacji możesz sprawdzić na stroniehttps://money24.pl/jak-sprawdzic-czy-jestem-w-bik/.
Spłacaj swoje zobowiązania w terminie
Jeśli wiesz, że nie dasz rady funkcjonować bez kredytu, dbaj w szczególny sposób o swoją historię kredytową. Bierz pożyczki tylko wtedy, gdy masz pewność, że jesteś je w stanie spłacić w terminie. Jeśli potrzebujesz natychmiastowego wsparcia w postaci pożyczki online, a nie masz pewności, że spłacisz chwilówkę w ustalonym terminie, wybierz pożyczkę ratalną (sporo instytucji pozabankowych ma już takie pożyczki w swojej ofercie). Jeśli z jakiegokolwiek powodu trafisz do rejestru dłużników, utrudnisz sobie życie zablokujesz sobie możliwość kredytowania realizacji swoich marzeń. Co więcej, żaden rejestr nie wprowadza informacji, z jakiego powodu pojawił się dług czyli na tym etapie nie ma żadnego usprawiedliwienia (nikogo nie obchodzi nagłe pogorszenie się Twojej sytuacji finansowej z przyczyn zależnych lub niezależnych od Ciebie). Wszelkiego typu wyjaśnienia może uwzględnić sąd, ale nie zawsze będziesz mieć możliwość złożenia wyjaśnień przed sądem, gdyż sprawy zazwyczaj prowadzone są bez uczestnictwa stron. Co więcej, nawet jeśli sąd umorzy postępowanie, wierzyciel nie ma obowiązku wykreślić Cię z rejestru dłużników, chyba że tak zadecyduje sąd.
Jak wyeliminować negatywne wpisy z rejestrów?
Jeśli chodzi o rejestry dłużników typu BIG/ KRD, to po spłacie zadłużenia wierzyciele wykreślają dług w terminie do 14 dni od daty spłaty zadłużenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku BIK. W Biurze Informacji Kredytowej wszystkie dane przetwarzane są bardzo długo chodzi o okres 5 lat, licząc od daty całkowitej spłaty zadłużenia. Dane możesz wykreślić na swój wniosek. W praktyce jednak bardziej chętne do wykreślania negatywnych wpisów są instytucje pozabankowe niż banki. Jeśli typowy komercyjny bank odmówi wykreślenia złych rekordów, argumentując to swoim prawem do przetwarzania danych przez te kilka lat, zgłoś się do prawnika, który zajmuje się tego typu tematami. Negatywne wpisy po prostu nie pozwolą Ci na korzystanie z ofert banków i parabanków.