Jak wyglądała komunikacja miejska w Łodzi przed pandemią, a jak wygląda dziś?
W Polsce od dziś (16 maja) obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego, a co za tym idzie – luzowanie obostrzeń. Do tego czasu obowiązywały nas różne restrykcje, również w komunikacji miejskiej. Czy możemy zatem mówić, że komunikacja miejska nadal kursuje w oparciu o pandemiczne restrykcje? Co należy zmienić?
“Niektóre tramwaje wróciły do bazowej częstotliwości”
– Po epidemii część tramwajów – związanych z remontami – zmieniła swoje trasy. Ich częstotliwość jest dużo większa niż przed epidemią. Natomiast inne połączenia, które kursowały w tym okresie pandemicznym ze zmniejszoną częstotliwością, wróciły do bazowej – 12-minutowej częstotliwości, ale na niektórych pozostawiliśmy 15-20 minut odstępu – mówi rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Tomasz Andrzejewski.
Zmiany wprowadzono w związku z dostosowaniem połączeń do trwających remontów w mieście. Część tras linii tramwajowych jest w trakcie realizacji lub oczekuje na inwestycje.
Czytaj także: Wypadek przy pracy w Wieluniu. Pracownik spadł z wysokiego podestu
Kursujące tramwaje mają zwiększoną częstotliwość, by zapewnić dojazd pomiędzy dzielnicami a centrum miasta.
Posłuchaj relacji i dowiedz się więcej:
Nazwa | Plik | Autor |
Jak wyglądała komunikacja miejska w Łodzi przed pandemią, a jak wygląda dziś? | audio (m4a) audio (oga) |
Brakuje pracowników w MPK-Łódź
Oby na tym wszystkim nie ucierpieli pasażerowie.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |