Budowa A1 w Łódzkiem. Sprawdzamy jak postępują prace [WIDEO]
Budowa brakującego fragmentu autostrady A1 w Łódzkiem postępuje. Odwiedziliśmy plac budowy.
Budowarealizowana jest etapami, na czterech odcinkach. Na trzech kierowcy korzystają już z dwóch jezdni, na pozostałym drogowcy rozpoczęli wykładanie betonowej nawierzchni na drugiej jezdni (prowadzącej w kierunku Katowic).
Mowa o odcinku B, między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem – najpóźniej rozpoczętym i najdłuższym.
Odcinek B łódzkiego fragmentu A1 gotowy do końca roku
– Odcinek ma 24 km. Planujemy do końca ruchu puścić ruch na jezdni prawej, tak aby obie jezdnie były już czynne – mówi Artur Waktor, dyrektor kontraktu z firmy Mirbud.
Nową nawierzchnię kładzie maszyna, przy obsłudze której pracuje kilkanaście osób. Kierownik budowy Wojciech Wójcicki mówi, że technologia pozwala na położenie 20 metrów nawierzchniw godzinę.
Posłuchaj:
Nazwa | Plik | Autor |
Budowa A1 w Łódzkiem. Sprawdzamy, jak postępują prace | audio (m4a) audio (oga) |
– Proces kładzenia nawierzchni nie sprowadza się tylko do działania tej maszyny. To także szczotkowanie, uszorstnianie i nacinanie nawierzchni. Cały ten proces trwa – wyjaśnia Wójcicki.
Z kolei Maciej Zalewski, rzecznik prasowy inwestora, którym jest łódzki oddział GDDKiA przypomina, że poszczególne odcinki autostrady są oddawane kierowcom w trakcie trwania kontraktu. Tak będzie i w tym przypadku.
Zdążą przed końcem kontraktu
– Cała szerokość obu jezdni będzie dostępna przed zakończeniem kontraktu, dzięki czemu kierowcy nie będą odczuwali, że gdzieś poza jezdnią mogą toczyć się prace budowlane – mówi Zalewski
Zgodnie z kontraktem, obowiązującym terminem zakończenia prac jest koniec 2022 roku.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO |