Naukowcy PŁ poprzez gogle VR zmierzają złagodzić skutki wojennej traumy
Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali aplikację, która działa z wykorzystaniem gogli VR, która ma pomóc uchodźcom z Ukrainy łagodzić skutki traumy wojennej. W pierwszych sesjach wezmą udział uchodźcy z Ukrainy
Poprzez gogle do apartamentu w górach
Grzegorz Zwoliński z instytutu mechatroniki i systemów informatycznych, Politechniki Łódzkiej tłumaczy jak przebiega terapia łącząca klasyczne techniki relaksacji,wizualizacji z technikami oddechowymi.
-Użytkownika ubieramy w gogle VR i sadzamy na fotelu, który jest dokładnie odwzorowany w naszej aplikacji. Później użytkownik jest prowadzony przez lektora krok po kroku, mówi mu co ma robić, na czym polegają ćwiczenia – wyjaśnia Grzegorz Zwoliński.
Każde ze spotkań będzie trwało20minut i przeniesie uczestnika sesji do luksusowego apartamentu w górach, gdzie spokojny głos przewodnika będzie mu opowiadał o otoczeniu i właściwym sposobie oddychania.
Gratyfikacja finansowa z udział w badaniach
Osoby chętne do wzięcia udziału w badaniuznajdą wszystkie potrzebne informacjena stronie internetowej PolitechnikiŁódzkiej, lub stronie internetowej Urzędu Miasta.Na miejscuprowadzenia badańsą osoby z Ukrainy, które pomagają w komunikacji uchodźców z naukowcami.
Technologiaterapeutycznaktóra jest używana podczas seansów jest znana w świecie nauki od lat 80-tych ubiegłego wieku. Sama aplikacja jest w trakcie badań, dlatego chętni którzy się zgłoszą, mogą liczyć na gratyfikacjęfinansowąza wzięcie udziału w badaniu.
Posłuchaj:
Nazwa | Plik | Autor |
Gogle VR pomogą zmniejszyć skutki traumy wojennej | audio (m4a) audio (oga) |
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |