Będzie kolejna edycja akcji “Zjedz obiad z seniorem”
Będzie kolejna edycja programu “Zjedz obiad z seniorem” w Łowiczu. Po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią organizowane raz w miesiącu dla osób starszych i samotnych spotkania z wolontariuszami w łowickich restauracjach ponownie będą możliwe.

Celem akcji jest przeciwdziałanie samotności osób starszych oraz promocja wolontariatu jako prostego sposobu pomocy innym.
– Wolontariusz chodzą z osobami starszymi na obiad. Chodzi o to by porozmawiać, spędzić razem czas. Dla tych osób to frajda, bo wychodzą z domu, ktoś chce z nimi być. Trzeba tym samotnym osobom pomagać – mówi burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński.
W organizację programu oprócz urzędu miasta włączają się wolontariusze i łowiccy restauratorzy.
W Łowiczu działa wiele stowarzyszeń których działalność skierowana jest do seniorów. Mimo to wiele osób starszych nie angażuje się w działalność żadnego z nich i pozostaje samotnych. To do nich właśnie skierowany jest program “Zjedz obiad z seniorem“.
Czytaj: “Zjedz obiad z seniorem”
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁOWICZA |