Czym zajmie się koordynator rodzin w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sieradzu?
Poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Sieradzu przygotowuje się do wdrożenia nowych zadań, zapisanych w projekcie ustawy o wsparciu dzieci, osób uczących się i rodzin. Jedną z nowości proponowanych przez parlamentarzystów jest wprowadzenie nowej fukcji koordynatora rodzin, czyli osoby, która będzie wspierać dziecko i rodzinę w miejscu ich zamieszkania.
Pomoc indywidualna dla uczniów, szczególnie w trakcie pandemii, potrzeba jest natychmiast. – Widzimy potrzeby związane z nabywaniem umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, lękowych, w stanach depresyjnych. Dostrzegamy też spadek motywacji, jeśli chodzi o naukę. Dzieci często mówią o obciążeniu, o tym, że są przemęczone, znużone wszystkim, co się dzieje wokół nich, mają poczucie nadmiarowości zadań, które należy wykonać – tłumaczy dyrektor placówki, Agnieszka Jasianek-Dobras.
Trwają prace legislacyjne, a nowe przepisy mogą wejść w życie 1 września 2022 r. Poza utworzeniem nowej funkcji koordynatora rodzin w każdym powiecie, zmiany będą dotyczyć m.in zwiększenia liczby psychologów w szkołach w całej Polsce, z blisko 13 tysięcy obecnie – do około 50 tysięcy.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z SIERADZA I REGIONU |