14 442 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 46 osób [RAPORT]
Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby zanotowano w Polsce 14 442 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W Łódzkiem zachorowały kolejne 743 osoby.
Dzisiaj (14 listopada) Ministerstwo Zdrowia w raporcie poinformowało o 14 442nowych przypadkach. W Łódzkiempotwierdzono 743 nowe zachorowania na COVID-19.
Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 33 osoby.
pomorskiego (643), podlaskiego (631), kujawsko-pomorskiego (492), warmińsko-mazurskiego (433), opolskiego (345), lubuskiego (261), świętokrzyskiego (256). 187 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) November 14, 2021
W szpitalach leży 13753 pacjentów covidowych – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To o 652 więcej niż wczoraj. Zajętych jest 1159 respiratorów, czyli o 49 więcej niż wczoraj.
Na kwarantannie przebywa 441 766 osób, czyli o ponad 29 tysięcy mniej niż poprzednim raporcie. Od początku pandemii wyzdrowiało 2 802 616 chorych naCOVID-19.
Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/j2Rk9X4qj5
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) November 14, 2021
Koronawirus w Łódzkiem
Wojewódzki inspektor sanitarny apeluje by nie utrudniać pracy pracownikom sanepidu. Wiele osób z pozytywnym wynikiem testu, w wywiadzie, nie podaje informacji o osobach z którymi miało kontakt. W ten sposób, mówi Urszula Sztuka Polińska nie możemy skutecznie przerwać łańcucha transmisji wirusa.Najwięcej zakażeń odnotowanych jest w mieście Łódź i powiatach pabianickim i zgierskim.
Blisko trzydzieści zakażeń wystąpiło w jednym z DPS w powiecie kutnowskim. Jednak dzięki szczepieniom pensjonariusze przechodzą zakażenie łagodnie. Nie ma zagrożenia dla ich zdrowia czy życia.
Liczba nowych zakażeń w regionie łódzkim od kilku tygodni stale rośnie. W ocenie wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego na razie nie ma sytuacji kryzysowej.Czytaj więcej
Z dostępnych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym 74 łóżek covidowych, zajętych jest aż 69 z nich. Przedstawiciele placówki zapewniają jednak, że sytuacja jest pod kontrolą.Czytaj więcej
Ministerstwo Zdrowia wydłuża ważność Unijnych Certyfikatów COVID po dawce przypominającej
Od 13 listopada Unijne Certyfikaty COVID będą ważne rok od przyjęcia dawki przypominającej. Ministerstwo Zdrowia podjęło taką decyzję po rekomendacji Rady Medycznej.
Szef resortu Adam Niedzielski powiedział, że wobec skuteczności trzeciej dawki szczepienia ministerstwo pozwoliło sobie nie czekać na decyzję na poziomie całej Unii Europejskiej.
Dokument można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub za pośrednictwem aplikacji mObywatel.
Dawka przypominająca szczepionki jest dostępna od 2 listopada dla każdej osoby powyżej 18 lat, której od pełnego zaszczepienia minęło przynajmniej pół roku. E-skierowanie wystawiane jest automatycznie po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia.
Koronawirus na świecie
Trzech pacjentów zmarło w wyniku pożaru na oddziale covidowym szpitala w Sliwen w Bułgarii. To mężczyźni w wieku 66,70 i 81 lat. Dwóch z nich poniosło śmierć na miejscu, ogień szybko ugaszono. Ewakuowano sześciu innych chorych. Ministerstwo Zdrowia Bułgarii poinformowało, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było palenie papierosa przez jednego z pacjentów. Bułgaria ma najniższy odsetek zaszczepionych na covid w Unii Europejskiej – zaszczepiło się około 23 procent społeczeństwa. W tamtejszych szpitalach na covid leczonych jest około 8 tysięcy pacjentów, z czego około 700 jest w ciężkim stanie.
Liczba pacjentów zakażonych koronawirusem na oddziałach intensywnej opieki medycznej w Belgii jest najwyższa od maja. Rośnie też liczba potwierdzanych dobowych przypadków COVID-19 i zgonów. Przedstawiciele belgijskiego rządu są zaniepokojeni sytuacją. Ponad 10 tysięcy przypadków koronawirusa w ciągu doby, 23 zgony, ponad 200 przyjęć do szpitali – takie są najnowsze dane belgijskiego instytutu zdrowia publicznego. Obecnie na oddziałach przebywa prawie 2 tysięcy 400 osób, z czego 487 jest na OIOM-ach. Minister zdrowia Belgii Frank Vandenbroucke mówi o zaniepokojeniu. Martwię się. Spodziewaliśmy się czwartej fali, ale nie doceniliśmy poziomu zaraźliwości wirusa. Musimy ograniczyć jego rozprzestrzenianie się. Na szczęście mamy szczepionki, bez nich byłaby katastrofa – powiedział w rozmowie z telewizją RTBF Frank Vandenbroucke i zaapelował o przyjmowanie preparatów przeciw COVID-19. Wprawdzie Belgia ma wysoki odsetek w pełni zaszczepionych – prawie 75 procent, ale widoczne są różnice w regionach. We Flandrii to ponad 80 procent, w Brukseli 56 procent. W najbliższy piątek spotykają się przedstawiciele władz federalnych i regionalnych. Mają rozmawiać o ewentualnym zaostrzeniu ograniczeń covidowych.
Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:
Kilka tysięcy osób manifestowało w Melbourne przeciwko nowym zasadom dotyczącym szczepień. Uczestnicy demonstracji sprzeciwiali się wchodzącemu dziś w życie w stanie Victoria obowiązkowi poddawania się szczepieniu pracowników budowlanych. 83 procent mieszkańców Australii powyżej 16 roku życia jest zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Szczepienia są dobrowolne. Jednak poszczególne stany zobowiązują do poddawania się im osoby wykonujące niektóre zawody. Poza tym bez zaszczepienia nie można uczestniczyć w koncertach, ani wchodzić do restauracji. W Australii poparcie dla ruchu antyszczepionkowego nie przekracza kilku procent. Jednak w ostatnich miesiącach co pewien czas odbywają się tam manifestacje ludzi sprzeciwiających się obowiązkowi szczepień. W zamieszkiwanej przez ponad 25 milionów ludzi Australii dotychczas zarejestrowano 188 tysięcy 509 zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 1877 osób.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |