12493 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. W Łódzkiem zachorowało 902 osoby [RAPORT]
Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby zanotowano w Polsce 12493 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W Łódzkiem zachorowały kolejne 902 osoby.
Dzisiaj (7 listopada) Ministerstwo Zdrowia w raporcie poinformowało o12493 nowych przypadkach. W Łódzkiempotwierdzono902 nowe zachorowania na COVID-19.
Z powodu COVID-19 zmarło9 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło15 osób.
zachodniopomorskiego (539), warmińsko-mazurskiego (411), kujawsko-pomorskiego (399), opolskiego (277), lubuskiego (253), świętokrzyskiego (216).
133 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) November 7, 2021
Z powodu #COVID19 zmarło 9 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 15 osób.
Liczba zakażonych koronawirusem 3 104 220/ 77 757 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) November 7, 2021
W szpitalach jest9788 osób z COVID-19, w tym857 pacjentów podłączonych do respiratorów.
Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 15586łóżek i1412 respiratorów.
Na kwarantannie przebywa 376 479 osób. Resort podał też, że wyzdrowiało dotąd 2 744315 zakażonych.
Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/2QnGyhgwrM
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) November 7, 2021
Koronawirus w Łódzkiem
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą pomagali personelowi medycznemu w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Wszystko w związku z tym, że od środy część placówki zostanie przeznaczona dla pacjentów covidowych. Czytaj więcej
Pabianickie Centrum Medyczne przywraca oddział covidowy.Polecenie o ponownym zorganizowaniu łóżek dla chorych na koronawirusa wydał wojewoda łódzki.Czytaj więcej
Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że rząd nie rozważa wprowadzenia lockdownu. Pytany w trakcie wizyty w szpitalu we Wrocławiu o ewentualne zaostrzenie obowiązujących obostrzeń, szef rządu podkreślił, że jego gabinet stara się “wypośrodkować” działania.
Jak tłumaczył Mateusz Morawiecki, chodzi o utrzymanie dostępności łóżek na wystarczającym poziomie i dalsze gwarantowanie możliwości zaszczepienia się, aby każdy, kto chce się lepiej zabezpieczyć, mógł to zrobić. “Dzisiaj, owszem, rozważamy różnego rodzaju mechanizmy, które mogą zmniejszyć natężenie transmisji wirusa, ale nie rozważamy lockdownu” – zaznaczył premier.
Od czwartku w Polsce dzienna liczba nowych, wykrytych testami zakażeń przekracza 15 tysięcy. Od początku szczepienia drugą dawką w Polsce zmarło w związku z zachorowaniem na COVID-19 ponad 41 tysięcy osób, z nich ponad 1200 osób to osoby zaszczepione w pełni. Wśród nowych zachorowań osoby w pełni zaszczepione stanowią znikomy procent.
Koronawirus na świecie
W Belgii osoby, które nie są zaszczepione przeciw Covid-19, 14-krotnie częściej trafiają na oddziały intensywnej opieki medycznej niż ci, którzy przyjęli preparaty. Tak wynika z danych belgijskiego instytutu zdrowia publicznego z ostatnich dwóch tygodni.
W Belgii w ciągu doby potwierdzono ponad 7 tysięcy przypadków koronawirusa. To niemal tyle samo, co w listopadzie ubiegłego roku, ale liczba pacjentów na OIOM-ach jest 4-krotnie niższa.
Belgijski komisarz do spraw koronawirusa Pedro Facon poinformował, że osoby zaszczepione w wieku od 18 do 64 lat trafiają do szpitali 9-krotnie rzadziej, niż osoby niezaszczepione, a na OIOM-y 14-krotnie rzadziej. Te dane są czytelne. Pokazują jasno wpływ szczepień na liczbę hospitalizacji i pacjentów na oddziałów intensywnej terapii – podkreślił Pedro Facon. W Belgii w pełni zaszczepionych jest 74 i pół procent mieszkańców – ponad 8 i pół miliona. Najwięcej we Flandrii – 80 procent, w Walonii 69, a w Brukseli 54 procent.
Czeski rząd uruchomi w przyszłym tygodniu nową kampanię mającą zachęcać do szczepienia się przeciwko COVID-19. Będzie ona inspirowana zdjęciami umieszczanymi na paczkach papierosów, które przedstawiają między innymi umierających w szpitalach.
Kolejna kampania przekonująca do szczepienia się przeciwko COVID-19 będzie prowadzona głównie w mediach społecznościowych. Premier Czech Andrej Babisz nazwał ją brutalną i realistyczną. Będzie to brutalna kampania inspirowana zdjęciami z paczek papierosów. Prowadziliśmy już różne pozytywne kampanie, ale ludzie muszą też wiedzieć, że COVID jest zagrożeniem dla życia – powiedział czeski premier.
Dotąd w Czechach zaszczepiło się ponad 57 procent populacji. Zainteresowanie szczepieniami w ostatnich tygodniach wzrosło w związku z ograniczeniem dostępu do bezpłatnych prewencyjnych testów i zaostrzeniem restrykcji sanitarnych.
Czeskie ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu poprzedniej doby odnotowano ponad 9200 nowych zakażeń koronawirusem. W szpitalach jest ponad 2600 chorych – to o około tysiąc więcej niż przed tygodniem. W ciągu ostatnich siedmiu dni zmarło 228 osób z COVID-19.
W Rosji od tygodnia obowiązują dni wolne od pracy, które ogłoszono żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednak liczba zakażonych codziennie rośnie. Minionej doby rosyjskie służby sanitarne zdiagnozowały 41 335 nowych przypadków. To najwięcej od początku pandemii.
Prezydent Rosji ogłosił od 30 października do 7 listopada na obszarze całego kraju dni wolne od pracy, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. W części regionów, w tym w Moskwie lokalne władze dodatkowo zamknęły: szkoły, przedszkola, urzędy i centra handlowe.
Z raportów służb sanitarnych wynika, że w ostatnich dniach codziennie przybywa w Rosji około 40 tysięcy zakażonych. Minionej doby zarejestrowano 41 335 nowych przypadków. Rosyjskich lekarzy niepokoi także wysoka śmiertelność wśród chorych na COVID-19. Minionej doby zmarło 1188 osób, a dobę wcześniej stwierdzono 1192 zgony.
Na Ukrainie ostatniej doby, z powodu koronawirusa, zmarło niemal 800 osób. To najwięcej od początku trwania pandemii.Ukraińskie ministerstwo zdrowia donosi o 793 nowych przypadkach śmiertelnych. Ponadto ostatniej doby zakażenie koronawirusem wykryto u 25 tysięcy osób.
Wysoki poziom zakażeń i śmiertelności utrzymuje się na Ukrainie od około 2 tygodni. Większość ukraińskich obwodów znajduje się w czerwonej strefie najwyższego zagrożenia epidemiologicznego. Mimo, że codziennie szczepi się około 300 tysięcy Ukraińców, to liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi 19 procent społeczeństwa. Według danych ukraińskich władz – obecnie zajętych jest około 70 procent z 70 tysięcy łóżek szpitalnych przygotowanych do leczenia tlenem pacjentów z koronawirusem.
Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |