Tramwaj linii 45 wróci na tory pod koniec roku
Mieszkańcy Zgierza i Łodzi przed końcem roku pojadą tramwajem linii 45.
Prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski mówi, że prace na odcinku od łódzkiego Helenówka do ulicy Łąkowej w Zgierzu są już mocno zaawansowane:
– Wykonawca cały czas podtrzymuje termin – koniec roku. Na wszystkich radach budowy jest on potwierdzany. Udało się zakończyć najtrudniejsze na rzece tuż za Helenówkiem, gdzie wykonano już docelowy układ torowiska. Trwają prace na przystankach, montowana jest też podstacja – wyjaśnia Przemysław Staniszewski.
Mieszkańcy Zgierzatakże cieszą się, że na trasę powróci linia 45. – Pamiętam jeszcze jak się jeździło starym, rozklekotanym tramwajem, przyzwyczailiśmy się – mówią zgierzanie.
Nazwa | Plik | Autor |
Zgierzanie o tramwaju 45 | audio (m4a) audio (oga) |
Prace warte 24 miliony złotych na linii 45 wykonuje konsorcjum MPK Łódź-Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI ZE ZGIERZA |