2007 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W Łódzkiem zachorowało 112 osób [RAPORT]
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby zarejestrowano 2007 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 8 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 21 osób.
Dzisiaj (7 października) Ministerstwo Zdrowia w raporcie poinformowało o2007 nowych przypadkach. W Łódzkiempotwierdzono112 nowych zachorowań na COVID-19.
Z powodu COVID-19 zmarło8 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 21 osób.
dolnośląskiego (80), śląskiego (76), kujawsko-pomorskiego (66), warmińsko-mazurskiego (48), lubuskiego (27), opolskiego (24), świętokrzyskiego (21).
31 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) October 7, 2021
W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) October 7, 2021
Według danych Ministerstwa Zdrowia w szpitalach przebywa obecnie2103 osoby hospitalizowane z powodu COVID-19. Od wczoraj liczba pacjentów na oddziałach covidowych wzrosła o 90. Do dyspozycji chorych na COVID-19 jest ponad 7 tysięcy łóżek szpitalnych. Obecnie zajętejest 207respiratorów, czyli o 17 więcej niż dzień wcześniej. Łącznie na oddziałach covidowych jest ponad 740 takich urządzeń.
W Polsce kwarantanną jest objętych95 tysięcy 647 osób.
Do tej pory w Polsce wyzdrowiało 2 miliony 665 tysięcy 829 osób.
Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/I08z06TJil
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) October 7, 2021
Koronawirus w Łódzkiem
Miejskie poradnie zachęcają do podwójnych szczepień. Podczas jednej wizyty można przyjąć jednocześnie szczepionkę przeciwko Covid-19 i przeciwko grypie. Czytaj więcej
Wojewoda łódzki apeluje do kobiet w sprawie wykonywania badań profilaktycznych. W październiku organizowana jest akcja bezpłatnych badań mammograficznych połączona ze szczepieniami. Czytaj więcej
Szpital im Biegańskiego w Łodzi prowadzi zapisy na szczepienie trzecią dawką przeciwko COVID19. Przyjmowane są zgłoszenia szpitali i przychodni. Zgodnie z przepisami jako pierwszy podlega szczepieniom personel medyczny, ale też inni pracownicy sektora ochrony zdrowia. Czytaj więcej
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że w szpitalach nie ma problemu z dostępnością łóżek na oddziałach covidowych nawet w regionach, gdzie notuje się najwięcej zakażeń koronawirusem.
Podczas konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że w w miarę potrzeb w szpitalach uruchamiane są łózka covidowe, a służba zdrowia jest gotowa na kolejną falę zakażeń. Nie ma również problemu z dostępem do zapasów tlenu czy leków pomagających w walce z Covid-19.
“Jeżeli będziemy widzieli ten moment graniczny, gdzie tych łóżek nie da się zwiększyć, będziemy reagowali i będziemy decydowali o wprowadzeniu obostrzeń. Na dziś takiej konieczności nie ma” – dodał Wojciech Andrusiewicz. W Polsce w ciągu minionej doby zanotowano 2 007 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 8 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 21 osób. W ciągu ostatniej dobry wyzdrowiało 1 038 osób.
Według danych Ministerstwa Zdrowia w szpitalach przebywają obecnie 2 tysiące 103 osoby hospitalizowane z powodu COVID-19. Zajętych jest 207 respiratorów. Łącznie na oddziałach covidowych jest 745 takich urządzeń.
Dotychczas w naszym kraju potwierdzono 2 miliony 916 tysięcy 969 zakażeń koronawirusem. Zmarły 75 tysięcy 803 osoby, a wyzdrowiało wyzdrowiało 2 miliony 665 tysięcy 829 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem.
Koronawirus na świecie
Szwecja wstrzymuje podawanie szczepionki Moderny przeciwko COVID-19 dla osób urodzonych w 1991 roku i później. Przyczyną są doniesienia o możliwych rzadkich skutkach ubocznych preparatu w tej grupie, takich jak zapalenie mięśnia sercowego.
W oświadczeniu Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego napisała, że taką decyzję podjęto “ze względów ostrożności”. “Przyczyną są sygnały o zwiększonym ryzyku wystąpienia skutków ubocznych, takich jak zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia. Mimo wszystko ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest bardzo małe” – stwierdziła Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego.
W Rosji rośnie liczba zgonów osób chorych na COVID19.W Rosji minionej doby lekarze stwierdzili 929 zgonów chorych na COVID-19. To najwięcej od początku pandemii. Z raportu rosyjskich służb sanitarnych wynika, że w tym czasie zarejestrowano 25 133 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.
Po raz pierwszy śmierć ponad 700 zakażonych osób w ciągu doby zarejestrowano w Rosji w czerwcu. Od tamtej pory liczba stwierdzanych codziennie zgonów utrzymywała się na zbliżonym poziomie, a we wrześniu zaczęła systematycznie rosnąć.
Według rosyjskiego ministra zdrowia Michaiła Muraszki w każdym regionie zgromadzono zapas szczepionek, który wystarczy na dwa miesiące. Lekarze z części regionów informują, że w szpitalach dla zakażonych koronawirusem zajętych jest od 70 do 80 procent miejsc. Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował, że z 12,5 tysiąca miejsc obecnie pacjenci zajmują osiem tysięcy.
Belgijska Flandria łagodzi wymogi epidemiczne i znosi od dziś obowiązek noszenia masek w sklepach, restauracjach, czy kawiarniach. Utrzymują go natomiast pozostałe regiony, czyli Walonia i Bruksela. Ogólną sugestię dotycząca zniesienia obowiązkowych masek ochronnych przyjęli kilka tygodni temu szefowie rządów – federalnego i regionalnych.
Premier Belgii Alexander De Croo informował wtedy, że pozwala na to wysoki odsetek zaszczepienia. Gdyby nie było tak dobrego wyniku, nie moglibyśmy podjąć tych decyzji. Wysoki odsetek zaszczepionych pozwolił nam zrobić kolejny krok – powiedział szef rządu.
W całej Belgii w pełni zaszczepionych jest 73 procent mieszkańców, ale sytuacja różni się w zależności od regionu. Najlepiej jest we Flandrii, gdzie 80 procent jest w pełni zaszczepionych i dlatego od dziś nie będzie już obowiązkowych masek w sklepach, czy restauracjach, choć nadal będą one konieczne w transporcie publicznym, w szpitalach czy w zakładach fryzjerskich i salonach kosmetycznych.
W Brukseli w pełni zaszczepiona jest nieco ponad połowa, a w Walonii 67 procent i te dwa regiony nie zdecydowały się na zniesienie obowiązku noszenia masek.
Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z SIERADZA I REGIONU |