Łódzki musical w akcji scenicznej. Warsztaty musicalowe z Sebastianem Gonciarzem
Studenci Koła Musicalowego Śliska Błyskawica, działającego przy Akademii Muzycznej w Łodzi, organizują otwarte dla publiczności trzydniowe warsztaty musicalowe. Gościem specjalnym, który poprowadzi zajęcia z aktorstwa będzie Sebastian Gonciarz, reżyser rezydujący w Teatrze
Muzycznym Roma w Warszawie.
Do odwiedzenia łódzkiej uczelni muzycznej i obserwowania pracy warsztatowej zaproszeni są uczniowie i studenci zastanawiający się nad wyborem wokalno-aktorskiej ścieżki kariery. Warsztaty odbędą się w dniach 13-15 października 2021 roku w Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Spotkanie będzie także nagrywane i udostępnione dla publiczności na kanale YouTube uczelni.
Trzy dni poświęcone musicalowi koncentrować się będą wokół otwartego warsztatu aktorskiego. W zajęciach wezmą udział studenci musicalu, prezentując na żywo pracę ucznia z mistrzem. Gry aktorskiej i specyfiki pracy w teatrze muzycznym uczyć będzie Sebastian Gonciarz, związany z Teatrem Roma. Jego spektakleobejrzały 4 mln widzów. Wyreżyserował takie tytuły, jak: Koty, Upiór w Operze, Les Misrables, Deszczowa piosenka, Mamma Mia, Piloci, Aida, a w ostatnim sezonie Waitress. Produkował także wydarzenia telewizyjne, m.in. festiwal Top Trendy. Założył fundację Scena Jutra, której działalność skupia się na łączeniu debiutujących artystów z dojrzałymi gwiazdami estrady i teatru, w celu przekazywania doświadczeń i pomagania w rozwijaniu zawodowego życia.
Studenci Musicalowego Koła Naukowego Śliska Błyskawica chcą zaprezentować akademicki świat musicalowy, a tym samym przekonać swoich młodszych kolegów, że warto studiować w Łodzi. Pokażą zaplecze techniczne i infrastrukturalne dla przyszłych studentów oraz możliwości jakie daje uczenie się w Łodzi i łódzkiej uczelni muzycznej. Studia w specjalności musical cieszą się od lat niezmienną popularnością wśród artystycznie uzdolnionej młodzieży z całej Polski.
Więcej informacji nt. wydarzenia dostępnych jest TUTAJ.
Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Łodzi (Łódź Kreuje). Odbywa się dzięki wsparciu Centrum OPUS oraz Fundacji ECES.