Eksperymenty, doświadczenia, interaktywne eksponaty i stanowiska. W EC1 Łódź powstała Ulica Żywiołów [ZDJĘCIA]
Przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa przeznaczona jest dla dzieci od 3. do 10. roku życia. Przygotowano w sumie 5 stref tematycznych, które pozwalają zrozumieć zjawiska fizyczne i chemiczne.
Dzieci poprzez zabawę zdobywają też konkretne umiejętności. – Woda, ogień, życie, powietrze i ziemia. W poszczególnych strefach przygotowaliśmy różnego rodzaju stanowiska interaktywne, które są powiązane z danym żywiołem. Są stanowiska, na które można wejść. Przykładem jest “Park wag”. Możemy skorzystać z elementów, które pozwalają na komunikację między piętrami. Są też ścianka i pajęczyna do wspinaczki, a także zjeżdżalnia. Mamy również stanowiska bardziej stacjonarne – mówi Magdalena Kosiada-Sylburska, kierownik Centrum Nauki i Techniki w EC1.
Przy projektowaniu wystawy i jej poszczególnych elementów uczestniczyły dzieci, które przetestowały już poszczególne atrakcje. Skorzystały z nich m.in. Nadia i Gabrysia.
Posłuchaj:
Nazwa | Plik | Autor |
Dzieci o “Ulicy Żywiołów | audio (m4a) audio (oga) |
Ulica Żywiołów w EC1 Łódź dla zwiedzających zarówno osób indywidulanych, jak i grup zorganizowanych będzie otwarta od 16 października
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |