Łowicz: od poniedziałku ulica Klickiego będzie niedostępna dla kierowców
Trwa modernizacja linii kolejowej Warszawa-Poznań przebiegającej przez stolicę powiatu łowickiego. Prace są powodem wielu utrudnień drogowych dla mieszkańców i kierowców. Od jutra (16 sierpnia) dojdą kolejne.
Dla ruchu samochodowego zamknięty zostanie przejazd ulicą Klickiego. Do tej pory, podczas zamknięcia przejazdu kolejowego w ulicy 3 Maja, stanowiła jedną z ważniejszych dróg, zarówno dla mieszkańców, jak i przejeżdżających przez miasto. – Obecnie większość ruchu w mieście odbywa się ulicą Klickiego i tunelem w ulicy Arkadyjskiej. Niestety, przejazd Klickiego na dwa tygodnie będzie zamknięty. Zostaną zorganizowane objazdy m.in. przez ulicę Mostową i Poznańską – mówi Grzegorz Pełka naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów UM Łowicz.
Ruch będzie odbywał się wyznaczonym objazdem przez Zielkowice, Czajki, ul. Wiejską, ul. Kaliską i ul. Dmowskiego. Ulica Klickiego będzie niedostępna dla ruchu pojazdów do końca sierpnia.