Dworcowa “Odyseja”. Artyści tańczyli na peronach
Sieradzki dworzec kolejowy, po raz pierwszy w historii, stał się sceną teatralną. Artyści z Teatru Nowszego wystawili sztukę zatytułowaną “Odyseja”.
Jednym z przystanków na drodze Teatru Nowszego był Sieradz, a konkretnie sieradzki dworzec kolejowy. Na niespełna godzinę stał się sceną dla spektaklu Odyseja w reżyserii Tomasza Ciesielskiego. Widzów można podzielić na dwie grupy tych przypadkowych, wysiadających lub wsiadających do pociągów, który przystawali by zobaczyć co się dzieje i tych uczestniczących w wydarzeniu bardziej świadomie, uzbrojonych w urządzenia ze słuchawkami. Co dzięki nim słyszeli i jak odebrali spektakl opowiedzieli Adamowi Łużyńskiemu po zakończeniu.
Nazwa | Plik | Autor |
Odyseja po sieradzku | audio (m4a) audio (oga) | |
Odyseja po sieradzku 2 | audio (m4a) audio (oga) |
Spektakl na sieradzkim dworcu współorganizowało Sieradzkie Centrum Kultury. Projekt Teatru Nowszego realizowany jest na dworcach w całym kraju. Tuż przed spektaklem natomiast, Marzena Grzelak-Plewińska z Radia Łódź Nad Wartą, miała okazję porozmawiać z artystami: Oskarem Mafa i Natalią Sarną Kladziwa.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z SIERADZA I REGIONU |