“Kolory Polski”: koncert muzyki Bacha i Mozarta w skierniewickim kościele garnizonowym [ZDJĘCIA]
Orkiestra Kameralna Primuz, pod dyrekcją Łukasza Błaszczyka, wystąpiła w niedzielę – w ramach Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej “Kolory Polski” – w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach.
Zgromadzona w kościele garnizonowym publiczność wysłuchała utworów Bacha, Mozarta, a także koncertu na orkiestrę smyczkową Grażyny Bacewicz. Tomasz Bęben, dyrektor Filharmonii Łódzkiej i festiwalu “Kolory Polski”, przypomina, że to nie pierwszy raz, kiedy festiwal zawitał do stolicy powiatu skierniewickiego. – Jesteśmy w Skierniewicach, a to efekt naszej dobrej pamięci poprzednich koncertów. Pierwszy był grany 11 lat temu, w czasie Roku Chopinowskiego. Potem był kościół przy Rynku Starym, następnie trafiliśmy do kościoła garnizonowego. Granie dla publiczności i podróżowanie to coś niezwykłego – dodaje.
Skierniewiczanie nie kryli zadowolenia z odwiedzin “Kolorów Polski” w ich mieście.
Posłuchaj:
Nazwa | Plik | Autor |
Kolory Polski w skierniewickim kościele garnizonowym | audio (m4a) audio (oga) |
Orkiestra Kameralna Primuz, działająca przy Akademii Muzycznej w Łodzi, występuje od 2012 roku. W tym czasie dała wiele koncertów w Polsce i za granicą. Artyści chętnie sięgają zarówno po muzykę klasyczną, jak i rozrywkową czy jazzowa.
Kolejny koncert “Kolorów Polski” już w najbliższą sobotę w Lutomiersku.
WIĘCEJ INFORMACJIO KULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE. SPRAWDŹ TEŻ NASZ KALENDARZ WYDARZEŃ. |