Zanocuj w lasach nadleśnictwa Kolumna
Dla miłośników nocowania w otoczeniu dzikiej przyrody wyznaczono 20 obszarów w 5 powiatach województwa. Łączna powierzchnia terenów dla biwakowiczów wynosi około 1500 hektarów. Są w okolicach Łodzi, Pabianic, Łasku czy Sieradza.

Wystarczy pozostawić samochód na parkingu leśnym i udać się do wybranego punktu noclegowego.
– Na terenach biwakowych nie ma dodatkowej, specjalnej infrastruktury, dlatego należy zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy. Trzeba także pamiętać, że to wszystko trzeba zabrać z powrotem do domu. Jesteśmy w lesie tylko gośćmi i jako goście musimy się w sposób odpowiedzialny w lesie zachowywać. Można powiedzieć, że dobry bushcraftowiec to jest taka osoba, po której nie da się poznać, że przebywała w danym miejscu w lesie – mówi strażnik leśny Łukasz Kapusta, koordynator programu “Zanocuj w lesie”.
Miejsca biwakowe są położone między innymi w okolicach rezerwatu przyrody Molenda wgminie Tuszyn czy rezerwatu Jodły Łaskie w gminie Sędziejowice
