Weekend na drogach – gorzej niż rok temu
Sześć ofiar śmiertelnych, 43 osoby ranne, 36 wypadków i zatrzymanych 109 nietrzeźwych kierowców – to bilans długiego weekendu na drogach w regionie łódzkim.
Najczęstszą przyczyną wypadków pozostają nadmierna prędkość, brawura i prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. – Wyniki są gorsze niż w roku ubiegłym – mówi asp. sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji wŁodzi. – Należy wziąć pod uwagę, że w 2020 z powodu pandemii ruch był znacznie ograniczony. Tych pojazdów było dużo mniej.W tym roku ruch na terenie województwa łódzkiego był bardzo duży, spowodowany zniesieniem obostrzeń, a także położeniem geograficznymregionu. Wszyscy podróżujący z północy na południe, bądź ze wschodu na zachód, przejeżdżali przez teren naszego województwa – dodaje Radosław Gwis.
Posłuchaj podsumowania przygotowanego przez Agatę Gwizdałę:
Nazwa | Plik | Autor |
Czy śmiertelnych wypadków mogliśmy uniknąć? | audio (m4a) audio (oga) |
Do śmiertelnych wypadków w regionie łódzkim doszło między innymi w Bąkowie Górnym, między Kutnem a Łowiczem, a także w Łodzi przy ul. Rudzkiej, gdzie zginął motocyklista.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |