Apartamenty Premium z widokiem na Stawy Stefańskiego. Cicha przystań od miejskiego zgiełku!
Rudzka Przystań to otoczona zielenią zabudowa bliźniacza o nowoczesnej architekturze, zaprojektowana w taki sposób, aby dzięki szerokim tarasom i licznym przeszkleniom maksymalizować naturalne doświetlenie i ekspozycję na otaczającą osiedle zieleń oraz akwen wodny
Artykuł sponsorowany

RUDZKA PRZYSTAŃ
Wiemy od naszych klientów, że są często sfrustrowani dostępną na rynku ofertą masowych inwestycji, realizowanych bez pomysłu i staranności, byle gdzie i byle szybciej. Naszą ambicją w Hocan Development jest realizowanie inwestycji wyjątkowych, nie pozwalając sobie na kompromisy w zakresie lokalizacji, architektury i jakości. Rudzka Przystań to właśnie takie miejsce: ultra-kameralne osiedle nad wodą, tonące w zieleni i z niespotykanym klimatem.
Planując Rudzką Przystań wiedzieliśmy, że będzie to wyjątkowa propozycja dla wyjątkowych klientów. Dla osób, które rozumieją jak ważna jest zieleń, kontakt z przyrodą, spokój i piękno otoczenia; dla osób, które wiedzą jak ważne jest miejsce, w którym mieszkają bo determinuje jakość ich życia, ma być ich oazą i źródłem inspiracji. Dlatego zlokalizowany nad Stawami Stefańskiego projekt obejmuje jedynie 10 apartamentów, aby zapewnić przyszłym mieszkańcom wszystkie zalety doskonale zarządzanego osiedla, z prywatnością i komfortem otoczonego zielenią domu.
O INWESTYCJI
Rudzka Przystań to otoczona zielenią zabudowa bliźniacza o nowoczesnej architekturze, zaprojektowana w taki sposób, aby dzięki szerokim tarasom i licznym przeszkleniom maksymalizować naturalne doświetlenie i ekspozycję na otaczającą osiedle zieleń oraz akwen wodny. 10 apartamentów zrealizowanych w najwyższym standardzie jest wyposażonych w ogrzewanie podłogowe, rekuperację, instalację “smart home”, wideodomofon, garaż podziemny i jest przygotowane pod instalację fotowoltaiczną. Aby zapewnić właścicielom pełną prywatność, każdy lokal ma osobne wejście do domu, bez wspólnych klatek schodowych.
Nasza nowa inwestycja, choć całkowicie zanurzona w przyrodzie, dzięki bezpośredniemu połączeniu z ulicą Rudzką ma świetny połączenie zarówno z centrum Łodzi, jak i trasami wylotowymi na Wrocław, Katowice, czy Warszawę; a pobliski Port Łódź zapewnia komfortowy dostęp do wszelkich potrzebnych punktów handlowo-usługowych.
Wyjątkowość Rudzkiej Przystani leży w połączeniu zalet domu i mieszkania, miasta i pleneru, starodrzewu i nowoczesnej infrastruktury rekreacyjnej, a wszystko po to, aby zapewnić naszym klientom idealne miejsce do życia.

LOKALIZACJA
Lokalizacja Rudzkiej Przystani jest unikalna: osiedle znajduje się nad wodą, wśród starodrzewu i już sam wjazd na posesję biegnie wzdłuż linii prywatnego lasu. Poprzez wycofanie zabudowy od strony ulicy, z zastosowaniem zalesienia jako buforu i zwrócenie zabudowy do lustra wody, inwestycja nabiera kameralnego a równocześnie prestiżowego i wyjątkowego charakteru, nie dającego porównać się z żadną nowopowstającą inwestycją w okolicy. Otaczający wjazd na posesję las zostanie wyposażony w ścieżkę edukacyjną i kąciki dydaktyczne oraz zespoły ławek parkowych z tablicami informacyjnymi dotyczącymi lasu rudzkiego oraz Stawów Stefańskiego.
Inwestycja położona jest w Łodzi w dzielnicy Górna, przy ul. Rudzkiej 105a w obszarze zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Ruda Willowa” – niezwykle cennego ze względu na krajobraz naturalny, widokowy i kulturowy.
Wszelkie walory przyrodnicze Rudzkiej Przystani wzmacnia niezwykle szybki i sprawny dojazd do centrum Łodzi oraz bezpośrednie połączenie z trasami wylotowymi na Wrocław, Katowice czy Warszawę.
INFRASTRUKTURA REKREACYJNA
Przystań Rudzka to idealne miejsce dla osób odpoczywających aktywnie i ceniących sportowy styl życia. Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu rekreacyjnego Stawy Stefańskiego, czyli największego w Łodzi akwenu wodnego o łącznej powierzchni ok. 11,4 ha, długości 1 km, szerokość 150 m i głębokość 1-4 m. Dookoła stawu została wytyczona alejka spacerowa dla biegaczy i fanów nordic walking oraz rowerowa. Dużą atrakcją wodną jest Wake & Roll Park (dwu słupowy wyciąg do nart wodnych, wakeskate i wakeboardu) z przystanią, w której można wypożyczyć sprzęt pływający (rowery wodne, kajaki, łódki). Znajdują się tam także m.in. piaszczysta plaża z pomostem, obszerny plac zabaw, nowoczesna siłownia plenerowa wyposażona w 16 rodzajów sprzętu, boisko do siatkówki plażowej, miejsca do grillowania czy tor rowerowy typu pumptrack. W sezonie letnim funkcjonuje tu miejskie strzeżone kąpielisko.
HARMONOGRAM REALIZACJI
Ponieważ chcemy zapewnić naszym klientom maksymalny komfort użytkowania, Rudzka Przystań będzie realizowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i najwyższej jakości materiałów, a kompleksowy projekt obejmie budowę budynków, drogi dojazdowej, budowę garaży podziemnych, przebudowę istniejącego budynku garażowego, budowę instalacji zewnętrznej kanalizacji sanitarnej, deszczowej dla rampy i garaży podziemnych, wodociągowej, gazowej oraz elektrycznej wraz z doświetleniem terenu.
Rudzka przystań będzie realizowana wg poniższych etapów:
- budowa garaży podziemnych, przebudowa istniejącego budynku garażowego oraz kompleksowe zagospodarowanie terenu
- budowa budynku nr 1 (dwa lokale w zabudowie bliźniaczej)
- budowa budynku nr 2 (jeden lokal w zabudowie bliźniaczej)
- budowa budynku nr 3 (dwa lokale w zabudowie bliźniaczej)