“Kto nie ma nic, ten może wszystko”. Cztery historie łodzian, którzy odważyli się sięgnąć po swoje marzenia wbrew wszystkiemu i wszystkim
Teatr Nowy zaprasza 11 i 12 czerwca na podwójną premierę, ze względu na ograniczenia w przyjęciu widowni. Kto nie ma nic, ten może wszystko to kolektywna praca czwórki studentek i studentów z Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie: Olgi Ciężkowskiej, Macieja Hanuska, Miry Mańka i Wojtka Rodaka, którzy we współpracy ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi stworzyli spektakl opowiadający cztery historie łodzian, którzy odważyli się sięgnąć po swoje marzenia wbrew wszystkiemu i wszystkim.
Twórczynie i twórcy przyglądają się łódzkim historiom i herstoriom powołując rzeczywistości epizodyczne: krótkie, przeoczone, pozornie niemające znaczenia. One składają się na tkankę tego miasta, jego niejednorodną tożsamość często wypartą/zapomnianą/zatartą. Przyglądając się jednostkowym doświadczeniom, reżyserki i reżyserzy projektują pozaczasową topografię miasta, w której współcześni i minieni marzyciele oraz marzycielki muszą nieustannie konfrontować wyobrażone z rzeczywistym.
Premiery odbędą się w piątek i w sobotę (11 i 12 czerwca 2021 roku)o godz.19:15 naMałej Scenie.
11 czerwca teatr planuje niespodziankę dla widzów. Premierze spektaklu będzie towarzyszyło odsłonięcie muralu, który powstaje na budynku Teatru, od ulicy Zachodniej. Został on stworzony we współpracy z Fundacją Urban Forms, a autorką projektu, jak i nowej oprawy graficznej Teatru, jestOla Jasionowska graficzka, ilustratorka, pomysłodawczyni symbolu Strajku Kobiet. Mural został ufundowany przez Fundację LodzArte. Jego odsłonięcie odbędzie się11 czerwca o godzinie 17:30.
WIĘCEJ INFORMACJIOKULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE. SPRAWDŹ TEŻ NASZKALENDARZ WYDARZEŃ. |