Dziesięciolecie łódzkiego Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. “Po roku pandemii warto popatrzeć na drugiego człowieka i zwrócić na niego uwagę”
Cyklem wydarzeń pod wspólnym hasłem Empatia łódzkie Centrum Dialogu im. Marka Edelmana rozpocznie w czerwcu jubileusz 10-lecia.

– Empatię rozumiemy bardzo szeroko. To empatia do innych osób, do różnorodności, do zwierząt i do miasta – podkreśla Justyna Tomaszewska z Centrum. – Będziemy zapraszać na wykłady, warsztaty, na spotkania. Myślę, że po tym roku pandemii warto popatrzeć na drugiego człowieka i zwrócić na niego uwagę.
Częścią projektu jest konkurs na plakat o nagrodę im. Hikiego Fromera, skierowany do studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. – Przygotowane przez nich prace, poświęcone empatii, niebawem zobaczymy na wystawie – zapowiada prof. Artur Chrzanowski. – Do końca maja studenci naszej uczelni zgłaszają swoje propozycje na plakaty o tematyce empatii, zobaczymy, jaki będzie efekt mówi Artur Chrzanowski. I dodaje, że wystawę wybranych plakatów będzie można oglądać w czerwcu.
Podsumowaniem dziesięciu lat działalności Centrum Dialogu jest także wystawa jubileuszowa, którą poleca dyrektor Joanna Podolska. – Na tej wystawie chcemy przypomnieć i pokazać, jak różnorodną działalność prowadziliśmy, i jak dużo wydarzeń odbyło się przez te 10 lat. To były nie tylko koncerty, nie tylko edukacja i festiwal, ale mnóstwo wspaniałych gości.
Pracownicy Centrum zachęcają także najmłodszych – wraz z opiekunami – do zabawy w ciekawej przestrzeni instalacji Marzenie Abramka, która dotychczas znajdowała się wewnątrz budynku, a teraz stanęła w Parku Ocalałych.
Z okazji jubileuszu wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka podziękowała całemu zespołowi Centrum Dialogu i życzyła dalszej owocnej pracy.
WIĘCEJ INFORMACJIOKULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE. SPRAWDŹ TEŻ NASZKALENDARZ WYDARZEŃ. |