Politycy prawicy krytykują opóźnione remonty łódzkich ulic
Piotr Cieplucha i Radosław Marzec wymieniają cztery inwestycje, z których trzy już powinny być zakończone. To remonty ulic Śmigłego-Rydza, Sienkiewicza, Obywatelska i Wojska Polskiego.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, a także Solidarnej Polski nie szczędzą krytycznych uwag władzom Łodzi za przedłużające się remonty na łódzkich ulicach.-My zdajemy sobie sprawę z tego, że są pewne sytuacje, których nie da się przewidzieć i które wpływają na to, że ten okres realizacji jest wydłużony. Aletu przypadki, które my dzisiaj tutaj prezentujemy są skrajne – podkreśla Piotr Cieplucha zSolidarnej Polski.
– Władze miasta z jednej strony mówią, że nie mają środków w budżecie na największy zakres inwestycji, a chciałbym przypomnieć, że to właśnie koalicja rządząca Łodzią odpowiada za budżet miasta – dodajeRadosław Marzec z Prawa i Sprawiedliwości.
Przeczytaj też: Kontrola remontu al. Śmigłego-Rydza. To nie wykonawca jest winny opóźnień, a miejscy urzędnicy
Zobacz jeszcze: Jak wygląda sytuacja remontu na al. Śmigłego-Rydza? Koszt inwestycji wzrośnie o kolejne 29 mln zł [ZDJĘCIA | WIDEO]
Aleksandra Hac zastępca rzecznika prezydent Łodzi wyjaśnia, że miasto prowadzi kilkaset różnych inwestycji. -Na Rydza Śmigłego mieliśmy problem z niewłaściwą dokumentacją, która nie uwzględniała tego, że ziemia nad którą będzie kładzione nowe torowisko, nie wytrzyma jego nacisku. Musieliśmy najpierw zmodyfikować projekt, a potem tę ziemię wymienić. Na ulicy Obywatelskiej trochę powalczyliśmy z sieciami i z gestorami. Ulica Sienkiewicza to jest podobny przykład – mówi Hac.
Jeżeli chodzi o ul. Wojska Polskiego, tłumaczy dalej Aleksandra Hac, jest obecnie ogłoszony przetarg na wykonawcę przebudowy od Franciszkańskiej do Strykowskiej.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |