Grot Budowlane przegrywają pierwszy mecz o piąte miejsce
Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały w Łódź Sport Arenie 1:3 z BKS-em Bostik Bielsko-Biała. Żeby zająć piąte miejsce na koniec sezonu TauronLigi łodzianki muszą w rewanżu zwyciężyć 3:0 lub 3:1 i wygrać jeszcze “złotego” seta.

Choć zespół BKS-u Bostik Bielsko-Biała ma ogromne problemy kadrowe, budowlane nie potrafiły tego wykorzystać. Pierwszego seta wygrały co prawda 25:21. W drugiej partii przyjezdne okazały się lepsze, zwyciężając do 23.
Najbardziej emocjonujący był trzeci set, zakończony dopiero na przewagi – 31:29 na korzyść bielszczanek. Przyjezdne poszły za ciosem i okazały się lepsze również w czwartym secie (25:22), co dało triumf w całym spotkaniu.
O sukcesie bielszczanek zadecydowała lepsza gra w bloku (9:6 w tym elemencie na ich korzyść) oraz na zagrywce (9:6 w asach dla przyjezdnych). Najlepiej po stronie BKS-u Bostik zaprezentowały się Weronika Szlagowska (21 punktów), Karolina Drużkowska (17) i Gabriela Orvosova (16). Liderkami Grot Budowlanych były Veronica Jones-Perry (24), Paulina Damaske (17) i Weronika Centka (13).
Teraz łodzianki do wygrania rywalizacji muszą zwyciężyć w rewanżu 3:0 lub 3:1, a później wygrać jeszcze “złotego seta”. Mecz w Bielsku-Białej zaplanowano na czwartek (1 kwietnia).