Najmłodsi uczniowie z Wielunia uczą się języka migowego
Projekt realizowany pod hasłem”Migam ja, migasz ty, miga cały świat” skierowany jest do dzieci z klas I-III, które uczą się jak przełamać bariery językowe. Chodzi o integrację najmłodszych z niepełnosprawnymi rówieśnikami.
SzkołaStowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniuma kilka oddziałów integracyjnych, do których uczęszczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami. Język migowy to alternatywny sposób porozumiewania się dla wszystkich uczniów.
Te zajęcia są przede wszystkim dobrą zabawą – tłumaczy Anna Przybylska, dyrektor publicznej szkoły podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu. -Uczniowie właśnie już poznali alfabet migowy, ale także zwroty grzecznościowe typu – dziękuję, przepraszam, proszę, dzień dobry. Poznali też kolory, zwierzęta i pojazdy.A w tym momencie nawet już potrafią zaśpiewać w języku migowym piosenkę – mówi Anna Przybylska.
Tak jak wszystkie placówki, szkoła podstawowa SPSK również przechodzi na nauczanie zdalne. Wyjątkiem są dzieci z niepełnosprawnościami, które uczą się stacjonarnie w towarzystwie swoich opiekunów.
Aktualnie zajęcia języka migowego realizowane są w klasach młodszych, jednak od przyszłego roku odbywać się będą także w liceum – dodaje dyrektor szkoły podstawowej SPSK w Wieluniu.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |