Obostrzenia dotyczące zakupów nie przeszkadzają. Kolejki pod niektórymi sklepami
Mimo obostrzeń i zamkniętych wielu sklepów w galeriach handlowych, łodzianie w nowym roku tłumnie ruszyli na zakupy.
Kolejki tworzyły się m.in. w centrum handlowym Port Łódź, przed sklepem z meblami. Jak mówią odwiedzający, do zakupów zachęcił przede wszystkim dzień wolny.
– Byliśmy wcześnie rano i jeszcze było pusto, ale z każdą godziną ludzi przybywa. Przede wszystkim to wolny dzień od pracy i można go wykorzystać, poza tym widać, że każdy uważa, ma maseczkę i zachowuje odstęp – mówili zgromadzeni w kolejce.
Posłuchaj:
Nazwa | Plik | Autor |
Kolejki pod sklepami 2 stycznia | audio (m4a) audio (oga) |
Od4 stycznia w galeriach handlowych mogą działać tylko niektóre sklepy: spożywcze, drogerie, księgarnie, a także meblarskie. Ograniczenia w handlu obowiązują do 17 stycznie, ale nie wiadomo jeszcze, czy nie zostaną przedłużone.
3 stycznia sklepy będą zamknięte. W 2021 roku będzie tylko 7 niedziel handlowych. Najbliższa za cztery tygodnie – 31 stycznia.