1000 miejsc w izolatoriach w Łódzkiem
W województwie łódzkim powstało 8 izolatorów na blisko tysiąc miejsc. Są przeznaczone dla zakażonych pacjentów, którzy nie wymagają hospitalizacji, a z jakiegoś powodu nie mogą przebywać na izolacji domowej.
Izolatoria finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia – mówi rzecznik łódzkiego oddziału Anna Leder. -Do takiego izolatorium może skierować pacjenta zarówno lekarz ze szpitala zakaźnego, czy lekarz pierwszego kontaktu wiedząc o pacjencie, który powinien być na izolacji domowej, ale z jakiegoś ważnego powodu nie może być w domu i powinien być właśnie w takim izolatorium – wyjaśnia Leder.
Izolatoria są tworzone w hotelach, uzdrowiskach, a także ośrodkach wypoczynkowych. – Naszym najnowszym izolatorium jestuzdrowisko Uniejów Park. Izolatoria typu drugiego prowadzone są przez Szpital Wojewódzki w Bełchatowie – to dwa izolatoria w hoteluSport w Bełchatowie i w hotelu Wodnik. Szpital Powiatowy w Radomsku również ma dwa izolatoria – w Hotelu Wodnik i w Ośrodku Rekreacyjnym w “Wawrzkowiźnie”. Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi prowadzi izolatorium w Ośrodku Rekolekcyjnym w Porszewicach – wymienia Anna Leder.
Do izolatorów mogą być kierowani także pacjenci, po pobycie szpitalu ale wymagający jeszcze medycznej opieki.
Pierwsze izolatorium jeszcze wiosną powstało w łódzkim hotelu Reymont. Nadal prowadzi je wojewódzki szpital w Zgierzu.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |