Instytucje kultury w regionie pracują onilne
Teatry, kina i muzea są zamknięte dla publiczności, w związku z nowymi obostrzeniami przeciwepidemicznymi.
Instytucje kultury w województwie łódzkim rozpoczynają działalność w Internecie. Od soboty 7 listopada w życie weszły nowe obostrzenia, które mają zahamować rozwój epidemii.
Spektakle, spotkania z twórcami czy warsztaty dla dzieci będą prezentowane w sieci.
Koncerty transmitowane w Internecie proponuje Filharmonia Łódzka. Teatr Wielki pokaże w sieci najnowszą premierę – operę Głos ludzki z Joanną Woś.
Wciąż można korzystać z bloga Wirtualny Muzyczny i z archiwalnych materiałów Teatru Nowego.
Zamknięte są także kina. Diana Dąbrowska z łódzkiego Kina Charlie informuje, że filmy można oglądać na platformie mojekino.pl. – Filmy, które przemknęły dosyć szybko przez ekrany kin, tam można na spokojnie obejrzeć. Ten dostęp jest albo przez 24 godziny, albo 48 godzin. Bardzo dużo inicjatyw festiwalowych też już całkowicie przenosi się do sieci, można więc zobaczyć różnego rodzaju wydarzenia premierowo.
Muzea, na przykład Muzeum Sztuki w Łodzi czy Muzeum Okręgowe w Sieradzu, w sieci udostępniają swoje zasoby i tematyczne wykłady. – Działalność online, między innymi multimedialne lekcje dla uczniów, prowadzi też Centrum Nauki i Techniki w Łodzi – mówi Michał Kędzierski z EC1 Łódź. – Zarówno nauczyciele jak i uczniowie mogą zadawać nam pytania, komentować, prosić o wyjaśnienia. Nasze zajęcia wspierają realizację podstaw programowych, innowacyjna metoda e-learningu odciąża nauczycieli, a uczniów inspiruje do samodzielnego poszerzania wiedzy.
Instytucje kultury dla publiczności zamknięte będą przynajmniej do 29 listopada.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |