Wartoprzeczytać
Marsz ze zniczami przeszedł ul. Piotrkowską. Protest dot. zamknięcia cmentarzy i zaostrzenia prawa aborcyjnego [ZDJĘCIA]
Bez muzyki, bez skandowania, w całkowitej ciszy. Ulicą Piotrkowską w Łodzi przeszedł marsz ze zniczami. Łodzianie zapalili znicze pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.
Palenie zniczy to forma protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji ze względu na uszkodzenie płodu oraz wyraz niezadowolenia z decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy.
Zdaniem uczestników marszu, projekt ustawy zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę, zezwalający na aborcję z powodu tzw. wad letalnych, nie zakończy protestów.- Trybunał przyznał, że ta przesłanka jest niby niezgodna z Konstytucją, a tutaj prezydent wychodzi z czymś takim. W związku z tym, to chyba też jest niezgodne z Konstytucją. Takich ustaw nie można tworzyć na kolanie.
PremierMateusz Morawiecki uważa, że propozycja prezydenta otwiera drogę do dialogu. – Jesteśmy gotowi rozmawiać, przedstawiać propozycje kompromisowe, które będą w odpowiedni sposób ubrane w formę ustawy. Temat zostanie dzięki temu wyjaśniony.
Sejm zajmie się projektem ustawy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.
![Marsz ze zniczami przeszedł ul. Piotrkowską. Protest dot. zamknięcia cmentarzy i zaostrzenia prawa aborcyjnego [ZDJĘCIA] 30 65033 68c1db7db555f6f7f4367bad4718d94a](/wp-content/archiwum/files/65033-68c1db7db555f6f7f4367bad4718d94a.gif)
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |