Uczestnik łódzkiego zebrania plenarnego KEP zarażony koronawirusem
Arcybiskup katowicki Wiktor Skworc jest zakażony koronawirusem. Duchowny uczestniczył w Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbywało się na początku tygodnia w Łodzi i Pabianicach.

Na razie nie ma informacji, by zakażeniu ulegli inni biskupi, w tym arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś. – Na razie nic mi nie wiadomo, aby ksiądz arcybiskup przebywał na kwarantannie. Co do arcybiskupa katowickiego to pytanie, czy zaraził się przed, czy po konferencji. Jak wiemy, Katowice są bardzo narażone na zakażenia. Na tę chwilę poza obostrzeniami wynikającymi z prawa innych działań nie podejmujemy – mówi rzecznik Archidiecezji Łódzkiej ks. Paweł Kłys.
Na jednym ze wspólnych zdjęć z zebrania biskupi są bez maseczek. W czwartek biuro prasowe KEP wydało oświadczenie, w którym przekonuje, że zostały one zdjęte na chwilę, na prośbę fotografa, a podczas obrad miały byćzachowane środki bezpieczeństwa, takie jak zasłanianie twarzy i ust, zachowanie dystansu, wietrzenie pomieszczeń i korzystanie z płynów do dezynfekcji.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |