Piotr Cieplucha | Radio Łódź
Gościem Rozmowy Dnia Radia Łódź i TVP3 Łódź był szef Solidarnej Polski w Łodzi – Piotr Cieplucha. Maciej Trojanowski rozmawiał z nim m.in. o rozmowach koalicyjnych Zjednoczonej Prawicy i rekonstrukcji rządu.
– Reprezentacja Solidarnej Polski w rządzie powinna być jak najszersza – przekonuje szef łódzkiego regionu partii Piotr Cieplucha. Gość Radia Łódź odniósł się w ten sposób do toczonych właśnie rozmów koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd ma zostać odchudzony, a liczba ministerstw ma się zmniejszyć nawet o 8 resortów. To oznaczałoby, że część ministerstw stracą koalicjanci PiS-u – Porozumienie i Solidarna Polska. Jak jednak zapewnia gość Rozmowy Dnia, Porozumienie ma podstawy do negocjacji.
Posłuchaj całej Rozmowy Dnia:
Tymczasem najnowszy sondaż IBRiS dla Wirtualnej Polski daje Solidarniej Polsce poparcie na poziomie niespełna 1,5%. To jednak badanie do którego nie należy się przywiązywać – ocenia Piotr Cieplucha.
Wynik rozmów koalicyjnych ma być znany pod koniec miesiąca. Do rekonstrukcji rządu ma dojść właśnie na przełomie września i października.

Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |