Łódź. Spotkanie z przedsiębiorcami ws. budowy trasy W-Z
Przedstawiciele Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi spotkali się z przedsiębiorcami, którzy swoje firmy mają ulokowane przy remontowanej trasie W-Z.

W spotkaniach wzięli udział przedstawiciele firm mieszczących się przy Mickiewicza i Piłsudskiego od Włókniarzy do Kilińskiego.
Rzecznik ZDiT Wojciech Kubik wyjaśnia, że urzędnicy chcą rozwiać wątpliwości przedsiębiorców.
– Chcemy wyjaśnić łodzianom i przedsiębiorcom jak drogowy układ będzie wyglądał po 4. listopada. Będziemy jedynie ograniczać ruch, a nie kompletnie go wyłączać. Przygotowaliśmy również mapki do konkretnych kwartałów z rozpisanymi objazdami i parkingami.
Większość przedsiębiorców ze zrozumieniem podeszła do przebudowy. Janusz Ilski, którego zakład mieści się przy Wólczańskiej, powiedział, że podczas spotkania uzyskał odpowiedzi na swoje pytania.
– Trasa jest bardzo ważna dla Łodzi, a jej budowa na pewno pozytywnie wpłynie na wizerunek miasta. Dostaliśmy informacje jak dojechać do pracy, w trakcie remontów, a jak sytuacja będzie wyglądała – okażę się w trakcie budowy.
Kolejny etap prac przy trasie WZ rozpocznie się 4 listopada. Wtedy to nastąpi kolejna zmiana organizacja ruchu na alejach Mickiewicza i Piłsudskiego.