Areszt dla sprawcy wypadku na A1
Łódzki sąd aresztował na trzy miesiące sprawcę tragicznego w skutkach wypadku na autostradzie A1 w okolicach Łodzi. W wypadku zginął 51-letni mężczyzna.31-latek i jego pasażer uciekli z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później zgłosili się na komisariat policji pod Częstochową.

Podejrzany usłyszał wczoraj (04.07) zarzuty spowodowana wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Przyznał się do winy – informuje rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. -Podejrzany odmówił udzielenia odpowiedzi na pytanie czy przed wypadkiem zażywał narkotyki i spożywał alkohol. Był wcześniej karany, w tym za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, a także za kierowanie samochodem pomimo orzeczonego zakazu. W chwili zdarzenia na A1 ten zakaz już nie obowiązywał – mówi Kopania.
31-latkowi grozi do 12 lat więzienia. Natomiast 35-letni pasażer Audi usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |