248 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło kolejnych 9 osób z powodu COVID-19 [RAPORT]
Ministerstwo Zdrowia informuje o 248 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W tym gronie nie ma nikogo z województwa łódzkiego. W wyniku COVID-19 zmarło kolejnych 9 osób w kraju.
Liczba odnotowanych zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła do 10 759. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 248 nowych przypadkach zakażenia.
Powiększyła się też liczba ofiar COVID-19. W całej Polsce zmarły z tego powodu 463 osoby. Dziś resort podał informacje o śmierci kolejnych 9 pacjentów zakażonych koronawirusem.
W województwie łódzkim mamy 781 zakażeń. Z powodu koronawirusa w Łódzkiem zmarło 19 osób.
świętokrzyskiego (5), podlaskiego (1).
Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K i 67-M Racibórz, 88-K Tychy, 78-M, 70-M i 82-M Poznań, 69-K i 55-M Grudziądz, 69-M Toruń. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) April 24, 2020
Liczba zakażonych koronawirusem: 10 759/463 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) April 24, 2020
Zobacz też, Co najmniej 14 osób z DPS-u w Głownie z koronawirusem. Chorych przewieźli do szpitala [ZDJĘCIA, WIDEO]
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport dotyczący epidemii koronawirusa. Jak informuje resort, z choroby COVID-19 wyleczone zostały do tej pory 1944 osoby. Hospitalizowanych jest 3095 pacjentów. Ponadto, 20 546 osób podlega nadzorowi epidemiologicznemu, a 97 905 jest objętych kwarantanną.
Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/YsvNdQYA8b
Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) April 24, 2020
Co jeszcze wydarzyło się dzisiaj w Łódzkiem, całej Polsce i na świecie w związku z pandemią koronawirusa?
Rząd ogłosi decyzję w sprawie egzaminów i terminu zamknięcia szkół
Około południa rząd ogłosi do kiedy następuje przedłużenie zamknięcia szkół – powiedział IAR rzecznik rządu Piotr Mller. Podane zostaną też terminy egzaminów maturalnych i ósmoklasistów.
Piotr Mller powiedział, że minister edukacji narodowej wskaże daty, w których możliwe będzie przeprowadzenie egzaminów w bezpieczny sposób. – Chcielibyśmy, aby te egzaminy odbyły się w taki sposób, jak w poprzednich latach. Żeby egzaminy maturalne i egzaminy ósmoklasisty odbyły się w całości. Pozostaje jeszcze do rozważenia kwestia egzaminu ustnego z matury. Chodzi o to, by wyniki tych egzaminów mogły być podstawą rekrutacji na studia, czy do szkoły podstawowej – powiedział rzecznik rządu.
Podkreślił, że decyzje w sprawie przeprowadzenia egzaminów i przedłużenia zamknięcia szkół zostały podjęte na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia, dotyczących liczby zakażeń koronawirusem.
Kiedy kolejna decyzja rządu o łagodzeniu obostrzeń?
W przyszłym tygodniu poznamy decyzje rządu o kolejnym etapie łagodzenia ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Kolejny etap zakłada między innymi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych oraz niektórych instytucji kultury, takich jak biblioteki, galerie sztuki i muzea. W planie jest również otwarcie sklepów budowlanych w weekendy.
Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik rządu Piotr Mller, decyzja o przejściu w kolejną fazę odmrażania gospodarki będzie uzależniona od liczby zakażeń koronawirusem.
Przypomnimy, że od początku tego tygodnia obowiązuje pierwszy etap łagodzenia ograniczeń. Zakłada on między innymi zwiększenie limitu osób wchodzących do sklepów i miejsc kultu religijnego. Złagodzono też ograniczenia dotyczące przemieszczania się w celach rekreacyjnych oraz otwarto wstęp do lasów.
Komitet Stały Rady Ministrów rozpatrzy dziś nowy pakiet ustaw antykryzysowych
Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się dziś kolejnym pakietem ustaw, które uzupełnią tarczę antykryzysową. Nowe przepisy zakładają między innymi blokadę przejmowania polskich firm przez zagraniczne fundusze i osłonę finansową samorządów lokalnych na czas kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Nowe rozwiązania przedstawiła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Koronawirus na świecie
Polska misja medyczna dotarła do Chicago. Dziś ma rozpocząć działania na miejscu. Medycy przez dziewięć dni będą współpracować z Amerykami, wymieniając się wiedzą na temat walki z koronawirusem. Polska misja dotarła do Chicago na pokładzie rządowego embraera. Na lotnisku Midway została powitana między innymi przez przedstawicieli amerykańskiej Gwardii Narodowej. “Jesteśmy podekscytowani w związku z wizytą zespołu polskich lekarzy. Ich wiedza i umiejętności pozwolą nam zrozumieć specyfikę pracy oraz technikę działań, nabyte przez nich podczas misji we Włoszech” – powiedział Polskiemu Radiu generał Richard Neely, komandor Gwardii Narodowej stanu Illinois. Polscy medycy mają przez ponad tydzień uczestniczyć w spotkaniach z Amerykanami.
Francuska gospodarka, która praktycznie zatrzymała się w miejscu w wyniku epidemii koronawirusa, powoli wychodzi z zastoju. Jednak nie dotyczy to wszystkich dziedzin działalności przemysłowo-handlowej.
Na teren Białorusi wjechała kolumna TIR-ów wioząca pomoc humanitarną z Polski do walki z koronawirusem. Najpierw ciężarówki skierowały się do Grodna. Tam część środków medycznych i leków zostanie rozładowana na potrzeby szpitali w Grodnie i Werenowa, gdzie mieszka liczna Polska mniejszość. Po południu kolumna złożona z pięciu pojazdów jest oczekiwana w stolicy Białorusi, Mińsku.
Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:
W Moskwie nie zostaną zniesione rygory samoizolacji. Mer stolicy Siergiej Sobianin zapowiedział, że nie pozwoli nawet na złagodzenie dotychczasowych obostrzeń. Moskiewskie służby sanitarne podały, że w ciągu minionej doby w mieście zmarło 37 osób zakażonych koronawirusem. Łącznie od początku pandemii lekarze w Moskwie stwierdzili 325 zgonów związanych z chorobą COVID-19.
Belgia ma dziś zdecydować o złagodzeniu ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa. Po południu zbiera się Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Premier Belgii Sophie Wilmes ostrzegała wczoraj w parlamencie, że to będą propozycje ale nie gwarancje, bo wszystko będzie zależało od tempa rozprzestrzeniania się wirusa.
W Niemczech trwa ostra dyskusja na temat szybkości luzowania przepisów wprowadzonych w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Angela Merkel twierdzi, że część landów zbyt szybko rezygnuje z wielu ograniczeń. Także wirusolodzy zalecają ostrożność. Władze większości landów, obawiając się dużych strat gospodarczych dążą do jak najszybszego znoszenia ograniczeń.
/Radio Łódź/IAR
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |