“Rower od Anioła”, czyli pomoc dzieciom z rodzin potrzebujących
Są wrażliwi na potrzeby innych, dlatego chętnie pomagają i wspierają. Mowa o Aniołach Serc – stowarzyszeniu, które zbiera pieniądze na rowery dla dzieci z rodzin potrzebujących, mieszkających na terenie gminy Bełchatów.
Prezes stowarzyszenia Monika Markiewicz-Iwańska tłumaczy, że rowery trafią do 11 dzieci, wytypowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. -W najbliższym czasie będziemy docierać do nich, żeby zapoznać się z nimi i poznać ich potrzeby. Podjęliśmy współpracę z producentem rowerów, który obiecał nam, że będzie w stanie je spersonalizować. W ten sposób spełnimy dziecięce marzenia.
W połowie sierpnia zorganizowany zostanie rajd rowerowy, podczas którego jednoślady zostaną przekazane dzieciom. Żeby marzenia najmłodszych się spełniły, potrzebne są pieniądze. Akcja “Rower do Anioła” jest prowadzona na platformie Siepomaga oraz na różnych koncertach czy festynach. Nicol Kubik ze stowarzyszenia mówi, że warto pomagać. – Dzieci z potrzebujących rodzin marzą o posiadaniu własnego roweru, a przez sytuacje finansowe rodziców jest to nieosiągalne. Rower służy nie tylko do komunikacji, ale także jazda na rowerze to wielka frajda, dlatego warto wpłacać pieniążki i pomagać.
Anioły Serc mówią, że pomóc może każdy, nawet niewielką kwotą. Ambasadorem akcji jest Norbi.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z BEŁCHATOWA |