Specjalna wystawa awangardowa w Muzeum Miasta Łodzi
“Ekspresja Wolności. Bunt i Jung Idysz – wystawa, której nie było…” to przygotowana w Muzeum Miasta Łodzi realizacja koncepcji sprzed stu lat, którą w 1919 roku próbowali zrealizować wspólnie łódzcy i poznańscy żydowscy artyści awangardowi.
To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku – tak zapowiadają wystawę organizatorzy.- Zgromadziliśmy niemal 100 prac z różnych zakątków Polski, Europy, z różnych muzeów, instytucji i od osób prywatnych. Reprezentują one artystów awangardowych z dwóch grup – poznańskiej Bunt i łódzkiej Jung Idysz – informuje Barbara Kurowska, dyrektorka Muzeum Miasta Łodzi.
Wystawie, którą oglądać można do29 września w Muzeum Miasta Łodzi, towarzyszy unikatowe wydanie reprintu zachowanych publikacji grupy Jung Idysz.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |