“Miejskie Dialogi” o rozwoju przestrzeni publicznej
Jak wspólnie kształtować miejską przestrzeń, by była przyjazna dla wszystkich jej użytkowników – o tym rozmawiali uczestnicy pierwszej edycji konferencji “Miejskie Dialogi”

Podczas konferencji mówiono o promowaniu działań rozwijających więzi pomiędzy mieszkańcami miasta. Jak podkreśla jeden z jej współorganizatorów Bartłomiej Zgorzelski z BZB Projekt, warto korzystać z gotowych już rozwiązań krajów skandynawskich. Przede wszystkim ważne jest poznawanie siebie nawzajem i rozmawianie. Wymienianie się ideami, słuchanie co mają do powiedzenia, nazwijmy to różni użytkownicy miasta. Chcemy rozmawiać o mieście – dialog w przestrzeni – przestrzeń w dialogu – dodaje Zgorzelski.
Konferencji towarzyszyła polska premiera książki “Być jak Kopenhaga”. Jej autor, Mikael Colville-Andersen opowiadał o rozwiązaniach, które przynoszą najlepsze efekty. – Dlatego zaprosiliśmy takiego, naprawdę wspaniałego gościa, który ma doświadczenie i może sobie tak z perspektywy świata ocenić co my w tej Łodzi robimy. To takie trochę wrażenie że wsiadł do machiny czasu i cofnął się do lat 60-70, gdzie na zachodzie wtedy był taki szał, że samochód to jest coś nowego i do niego trzeba wszystko podporządkować – mówi Hubert Barański z fundacji Normalne Miasto Fenomen.
“Miejskie Dialogi” w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, to także podsumowanie 10. lat działalności Fundacji Normalne Miasto Fenomen. Fundacja obok BZB Projekt Biuro Zarządzania w Budownictwie, współtworzy Federację “Miejskie Dialogi”.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |