Stypendia od marszałka [ZDJĘCIA]
Uczniowie i studenci z regionu łódzkiego odebrali dziś (21.05) stypendia artystyczne i naukowe. Przyznał je Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Na stypendia rozdysponowano w sumie 200 tys. zł.Jednorazowe wsparcie finansowe mawspomagać rozwój zdolnej młodzieży z regionu i umożliwić im realizowanie autorskich projektów. – To jest bardzo ważna rzecz, bardzo ważny konkurs. Młodzi ludzie ubiegają się o te stypendia, chcą je uzyskać i mają motywację, a często młodym ludziom brakuje takiej motywacji – podkreśla wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski.
Jak mówi jeden z tegorocznych stypendystów – akordeonista Szymon Zawadzki z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Łodzi – takie wyróżnienie to efekt przede wszystkim codziennej pracy. – Ciężka praca i dużo przygotowań. Ale czasem robię dni przerwy, żeby sobie odpocząć i realizuję też inne rzeczy i inne pasje – dodaje stypendysta.
Najwyższe stypendium w wysokości 15 tysięcy złotych otrzymała Marlena Czak. Studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi przeznaczy je na realizację autorskiego projektu, składającego się między innymi z trzech kolekcji mody damskiej.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |