Noc Muzeów z Radiem Łódź i nie tylko [ZDJĘCIA]
Ponad 40 łódzkich instytucji otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających. Łódź po raz 15. włącza się w obchody Europejskiej Nocy Muzeów.
Idea Nocy Muzeów polega na wieczornym bezpłatnym zwiedzaniu wybranych instytucji. Poza stałą ofertą, muzea, ośrodki kultury, czy teatry przygotowały też wydarzenia specjalne, jak spotkania z gośćmi, czy warsztaty dla dzieci. W Łodzi uruchomiono też specjalne linie tramwajowe. Ich rozkład, a także wykaz wszystkich instytucji biorących udział w akcji dostępny jest na tutaj.
Czytaj:Noc Muzeów 2019 w Łodzi i regionie. Sprawdź, które instytucje biorą udział w wydarzeniu [LISTA]
Jak co roku na frekwencję nie można było narzekać. Zwiedzających nie odstraszają nawet bardzo długie kolejki.- Warto, można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, nie zawsze jest czas – powiedziała jedna z uczestniczek wydarzenia.
Posłuchaj:
Nazwa | Plik | Autor |
Noc Muzeów 2019 | audio (m4a) audio (oga) | |
Noc Muzeów w Radiu Łódź | audio (m4a) audio (oga) |
W Nocy Muzeów brało udział także Radio Łódź. Wszystkich chętnych dowiozła specjalna linia tramwajowa M1. Redaktor naczelny Dariusz Szewczyk zaprasza gości, aby moglizobaczyć, jak wyglądają nasze studia i jak wygląda praca dziennikarzy. Muzyczną gwiazdą Nocy Muzeów w Radiu Łódź był zespół L.Stadt.
Posłuchaj:
Z okazji Nocy Muzeów trzy nowe wystawy przygotowało Centralne Muzeum Włókiennictwa W Miejskiej Galerii Sztuki można było sprawdzić swoją wiedzę z łodzianizmów. W Muzeum Kinematografii odbyło się spotkanie z Aleksandrą Konieczną, a Kino Charlie zaprosiło na premierowy pokaz “Fabryki Muchołapek” Andrzeja Barta.
Do udziału w tegorocznej Nocy Muzeów przyłączyła się także Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, która obchodzi 100. rocznicę swojego powstania. Z tej okazji przed budynkiem komendy zostały zaprezentowane nowoczesne i stare pojazdu policyjne, a w programie imprezy znalazły się m.in. interaktywna wystawa pamiątek czy pokaz unikalnego umundurowania i wyposażenia Policji oraz dokumentów i fotografii. Można było także zwiedzić gabinetKomendanta Wojewódzkiego Policji.
Do Muzeum Miasta Łodzi warto było przyjść ze wspomnieniami o łódzkich podwórkach, które uzupełniły wystawę stałą “Łódzki tygiel kultur i wyznań”. W siedzibie głównej Muzeum można było obejrzeć zabytkowe wnętrza, które pozwalały poczuć atmosferę bogactwa i przepychu pofabrykanckiego pałacu oraz poznać detale architektury rezydencjonalnej z przełomu XIX w.
WIĘCEJ INFORMACJIO KULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE. SPRAWDŹ TEŻ NASZ KALENDARZ WYDARZEŃ. |