Remont Manufaktury. Nowy wygląd zyska rynek, część handlowa i restauracyjna
W łódzkiej manufakturze rozpoczyna się remont, który potrwa 17 miesięcy. Od strony rynku powstaną m.in. nowe elewacje. Największe zmiany dotyczyć będą części restauracyjnej.
– Pokilkunastu latach funkcjonowania centrum wiemy, które jego elementy nie są doskonałe i co możemy poprawić. Jednym z nich jest nasz food court, czyli strefa restauracyjna. W naszej opinii odbiega on od najnowocześniejszych koncepcji, jakie się teraz w tym zakresie realizuje. Nasza nowa koncepcja będzie wielkim skokiem w kierunku poprawy komfortu – mówidyrektor Manufaktury Sławomir Murawski.
Jak podkreśla dyrektor marketingu Monika Długosz-Łempicka mimo planowanych zmian centrum zachowa swój industrialny pierwotny charakter. – W części galerii handlowej zmiana będzie polegała na zmianiearanżacji. Przygotowywaliśmy się do tej modernizacji kilka lat. Robiliśmy wnikliwe badania, połączyliśmy je z nowymi trendami, kontaktowaliśmy się też z architektami, którzy kiedy projektowali Manufakturę – dodaje.
Remont będzie kosztować 90 mln zł. Wszystkie prace budowlane będą wykonywane między godzinami 22 a 10 rano.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |