Co wiadomo już o listach wyborczych do europarlamentu w Łódzkiem?
Część partii przedstawiła już swoich liderów, a część wciąż jeszcze ustala, kogo wystawić do wyścigu o europejskie mandaty.
Pewni swoich miejsc w wyborach są liderzy łódzkiej listy Prawa i Sprawiedliwości. Otworzy ją były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, a z drugiego miejsca wystartuje rzecznik rządu, minister Joanna Kopcińska.
Wiadomo już też, że w okręgu łódzkim o mandat będzie się ubiegać między innymi Anita Sowińska, koordynatorka partii Wiosna w stolicy województwa. Partia na razie przedstawiła tylko liderów swoich list. Nazwiska reszty kandydatów ma przestawić w przyszłym tygodniu.
Zobacz też: Anita Sowińska liderem na łódzkiej liście partii Wiosna do Parlamentu Europejskiego
Z Łodzi ma wystartować też działacz społeczny Piotr Ikonowicz, który będzie liderem list koalicji Lewica Razem, w skład w której wchodzi partia Razem, Polska Partia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej.
Wciąż nie wiadomo, kto będzie starał się o mandaty reprezentując Koalicję Obywatelską. Nieoficjalnie wiadomo, że jedynką koalicji w Łodzi ma być były premier Marek Belka. Jego kandydatura musi być jednak jeszcze zatwierdzona. Drugie miejsce ma przypaść Kandydatowi PSL. To oznacza, że kandydat Platformy Obywatelskiej będzie dopiero na trzecim miejscu, co nie podoba się wielu lokalnym działaczom PO. Swoich kandydatów nie przedstawił jeszcze ruch Kukiz 15.
Czytaj też:Marek Belka z rekomendacją SLD do startu w wyborach do europarlamentu z okręgu łódzkiego
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |