Jak wygląda portret Heleny Geyer? Prezentacja obrazu w Centralnym Muzeum Włókiennictwa [ZDJĘCIA]
Niepokazywany dotąd publicznie portret Heleny Geyer udostępniło dzisiaj szerokiej publiczności Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
![Jak wygląda portret Heleny Geyer? Prezentacja obrazu w Centralnym Muzeum Włókiennictwa [ZDJĘCIA] 1 50214 7bc3fe6ee0bad59a87ce4bc40be5bb45](/wp-content/archiwum/files/50214-7bc3fe6ee0bad59a87ce4bc40be5bb45.jpg)
Obraz pochodzący 1928 roku i namalowany przez cenionego rysownika i malarza, absolwenta Petersburskiej Akademii Sztuk Pięknych Wacława Dobrowolskiego przedstawia synową Ludwika Geyera, pioniera rozwoju przemysłu włókienniczego w Łodzi, właściciela pierwszej fabryki o napędzie parowym w Królestwie Polskim.
Gościem specjalnym spotkania była prawnuczka Heleny Geyer, Agnieszka Szczęsna, która mówiła, że portret wisiał zawsze w rodzinnym domu, a został odnaleziony nie tak dawno przez pracowników Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. -Nie miałam żadnych wątpliwości co do tego, że obraz powinien się znaleźć na prezentacji, czyli w dawnej fabryce moich przodków. Jest mi niezmiernie miło, że zostanie on zaprezentowany wraz z pamiętnikami prababci Heleny Geyer. Rozważamy na razie, co się z nim później stanie. Myślę o tym, żeby oddać go do depozytu Muzeum Włókiennictwa, ponieważ jest to najlepsze miejsce. Będzie oglądany nie tylko przez rodzinę, ale też przez łodzian.
Na razie obraz Heleny Geyer w łódzkim Muzeum Włókiennictwa będzie można oglądać do końca marca.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |