Rekordowa zbiórka karmy. Dzieci zadbały o zwierzaki
Siedem ton karmy zebrały dla dzikich zwierząt dzieci z łódzkich przedszkoli i podstawówek. To rekordowy wynik w historii akcji “Dzikość serca”, organizowanej przez Straż Miejską i Leśnictwo Miejskie Łódź.

Akcja prowadzona była w Łodzi, uczestniczyło w niej 55 placówek: 24 przedszkola i 31 szkół podstawowych. Dzieci zbierały np. orzechy włoskie, orzechy laskowe, herbatniki, biszkopty, żołędzie, karmę mięsną w puszkach, ziarno słonecznika lub gotową karmę dla ptaków na zimę do zawieszenia na drzewach albo włożenia do karmników, ale także materiały opatrunkowe i ciepłe koce.
Kamil Polański z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi mówi, że oprócz pożywienia w akcji ważna jest też edukacja. – Podczas takich akcji dzieci dowiadują się o funkcjonowaniu takich placówek, jak jak ośrodki rehabilitacji dzikich zwierząt.
Dzieci chętnie włączyły się do akcji. Straż Miejska liczy na to, że w przyszłym roku uda się uzbierać jeszcze więcej karmy dla dzikich zwierząt.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |