Nieoczekiwane znalezisko podczas rewitalizacji łódzkiego Pałacu Poznańskiego
Podczas prac przy odnawianiu ogrodu przy Pałacu Poznańskiego w Łodzi odnaleziono elementy oryginalnej elewacji budynku. Są one nieco większe niż współczesne zdobienia fasady pałacu.

– Jest to dosyć pokaźnych rozmiarów sterczyna. Dodatkowo, w zupełnie innym miejscu, udało nam się znaleźć fragment balustrady ogrodu – chodzi o jedną z tralek. Co ciekawe, oba te elementy w zachowanych fragmentach są w bardzo dobrym stanie -podkreślił przedstawiciel wykonawcy prac Tomasz Majewski z firmy Mosaicon.
Remont ogrodu przy Pałacu przy Ogrodowej, w którym mieści Muzeum Miasta Łodzi, już się zakończył.Z ogrodu zniknęły garaże i współczesne rzeźby, a zamiast asfaltu na alejkach pojawiła się granitowa kostka. Posadzono także 20 drzew, 150 krzewów i kilkaset kwiatów.
Prace kosztowały ponad pół mln zł. Ogród będzie można zwiedzać już wiosną.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |