Rysują kolorowe słonie, by wesprzeć zbiórkę funduszy na operację
27-letni Paweł Fibakiewicz uległ wypadkowi i ma złamany kręgosłup. Uczniowie i przedszkolaki z różnych łódzkich placówek wspierają go swoimi pracami. Rysunki słoni z hasłem “Paweł wstań” mają dodać mu otuchy, ale przede wszystkim zostaną zlicytowane.
Do wypadku Pawła i jego żony doszło w 2015 roku. – Stało się to w mieszkaniu Pawła. Urwała się barierka zabezpieczająca balkon i spadliśmy z drugiego piętra na beton. Ja spadłam po części na Pawła, dzięki czemu żyje. Paweł nie ma czucia od pach do stóp, jest “przykuty” do łóżka. Sam nie może nic przy sobie zrobić – opowiada żona Pawła, Katarzyna Fibakiewicz.
Ratunkiem dla 27-letniego mężczyzny może być operacja “stymulacji zewnątrzoponowej rdzenia kręgowego w klinice w Bangkoku. Jej koszty przekraczają jednak 400 tysięcy złotych. Na razie nie udało się zebrać połowy tej kwoty. W ramach akcji “Słoniki dla Pawła” powstało już około 300 prac. – Dzieciaki rysowały słonie jako symbol odwagi i siły. Zostaną one zlicytowane na naszej stronie -mówi Dominika Kolba z Fundacji Ponad Przeszkodami.
Szczegóły dotyczące zbiórki na operację dla łodzianina można znaleźć w internecie, pod hasłem “Paweł, wstań”.
Posłuchaj:
Nazwa | Plik | Autor |
Paweł wstań | audio (m4a) audio (oga) |